سرویس: سیاسی ۱۳:۵۴ - پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲

قاتل هایی که “حقوق بشر” آمریکایی تربیت کرد

این داستان، کاملا واقعی است و قصه دو سرباز آمریکایی است که رکورددار کشتار انسانهای بی دفاع در کشورهای متعدد است که هیچ گاه هم احساس گناه نکردند.

دیلارد جانسون نام یک سرباز امریکایی است که هیچ گاه به این زودیها  از اذهان فراموش نخواهد شد. او رکوردار کشتن انسان در انواع جنگ های امریکا علیه کشورهاست.
بر اساس آمار موجود این گروهبان ارتش آمریکا که در جنگ عراق خدمت کرده است، با کشتن ۲ هزار و ۷۴۶ نفر، رکورد کشتار توسط یک نفر را در تاریخ آمریکا شکسته است.
البته دیلارد جانسون”نظامی آمریکایی به خاطر خوش خدمتی در ماموریت‌های ارتش این کشور در عراق تا کنون ۳۷ مدال دریافت کرده است.
جانسون به خاطر شمار جنایاتی که در ارتش آمریکا مرتکب شده در تاریخ ایالات متحده ماندگار شده است. این نظامی سابق به نیویویک پست گفت در مدت خدمتش در ارتش آمریکا ۲ هزار و ۷۴۶ نفر را به بهانه‌های مختلف هدف قرار داده است. وی که از کودکی علاقه شدید به کشتن با تفنگ داشته، از سال ۱۹۸۶(۱۳۶۵ ش) وارد ارتش آمریکا شده و در سال ۲۰۰۳(۱۳۸۲ش) به عراق اعزام شده است.
اما موجود دیگری از همین جنس  کریستوفر اسکات کایل (۱۹۷۴ – ۲ فوریه ۲۰۱۳) از اعضای یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا و قاتل ترین تک تیرانداز در تاریخ نظامی ایالات متحده با ۱۶۰ قتل تایید شده  است. البته در مواردی عنوان می شود که وی ۲۵۵ قتل داشته است.پنتاگون این اطلاعات را منتشر نکرده است. او در ۲ فوریه ۲۰۱۳ در تگزاس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.
وی در سال ۲۰۰۹ از نیروی دریایی امریکا جدا شد تا با خانواده‌اش زندگی کند ولی با نوشتن کتابی پرفروش از زندگی خود، در تیررس رسانه‌ها باقی‌ماند.کریس کایل در گفتگویی بیان کرده بود دشمنان آمریکا وحشی هستند: «وظیفه من کشتن دشمن است و هیچ پشیمانی‌ای بابت این کار ندارم. تنها ناراحتی من این است که می‌توانستم جان بسیاری از هم‌رزمانم را نجات دهم اما موفق به این کار نشدم. من آدم خامی نیستم و از دید رمانتیک و احساسی به جنگ نگاه نمی‌کنم. خاطرات بسیار ناراحت کننده‌ای از جنگ دارم اما پیش وجدانم راحت هستم.»
آمریکا از چنین موجوداتی که از کشتن انسانها ابایی ندارند و به این کار به صورت حرفه خود نگاه می کنند، کم ندارد. این کشور در ادوار متعدد نیز، علیه انقلاب از نیروهی خود استفاده کرده است و باز هم ابایی از تداوم حمایت خود از تروریست های ندارد.

منبع:سفیر افلاک

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.