سرویس: سیاسی ۱۲:۰۰ - یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲

جزئیاتی از دستور معین در برخورد با دانشجویان

یکی از ۵۰ نفری که مصطفی معین دستور برخورد با آنها را تکذیب کرده بود به تشریح وقایع آن زمان پرداخت. سید محمدرضا حسینی عضو هیئت موسس و دبیر سالهای دور اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل با یادآوری خاطراتی از سالهای ابتدایی تشکیل این اتحادیه به سخنان روز گذشته عارف در تکذیب دستور برخورد […]

IMAGE635062838029954790یکی از ۵۰ نفری که مصطفی معین دستور برخورد با آنها را تکذیب کرده بود به تشریح وقایع آن زمان پرداخت. سید محمدرضا حسینی عضو هیئت موسس و دبیر سالهای دور اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل با یادآوری خاطراتی از سالهای ابتدایی تشکیل این اتحادیه به سخنان روز گذشته عارف در تکذیب دستور برخورد با دانشجویان واکنش نشان داد.

حسینی با اشاره به سخنان عارف که گفته است فضای دانشگاه ها امنیتی است اظهار داشت: در خاطرم هست ده سال قبل، وقتی میخواستیم که در دانشگاه تربیت معلم، نشستی را برگزار کنیم، شب قبل از برگزاری نشست، تماس گرفتند و گفتند که شما نمیتوانید نشست خودتان را در دانشگاه برگزار کنید. خلاصه با پیگیری دانشجوها مشخص شد که معاون دانشجویی وقت وزارت علوم دستور داده است که نباید به اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل مجوز داده شود که در دانشگاه هیچ برنامه ای را برگزار کنند! در آن زمان گفتیم که ما اکنون باید چه کاری برای برگزاری نشست انجام بدهیم که آنها هتلی را معرفی کردند که در آن، نشست را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: ما با دوستان مشورت کردیم که یک تشکل دانشجویی نباید که خارج از دانشگاه برنامه خود را برگزار کند و گفتیم که حالا که سالن را در اختیار ما قرار نمیدهید حداقل نمازخانه را در اختیار ما بگذارید که در آنجا جلسه را برگزار کنیم. باز گفتند که بدلیل برگزاری نماز جماعت در نمازخانه نمی‌شود در اینجا جلسه را برگزار کرد با دوستان به این نتیجه رسیدیم که هرچه میتوانیم فرش و موکت جمع‌آوری میکنیم و برروی سنگ فرش های دانشگاه پهن میکنیم و همینطور سیستم صوتی را آماده میکنیم ولی به هیچ وجه از دانشگاه بیرون نمی رویم.

حسینی درباره نشست تربیت معلم افزود: خاطرم هست که حجت الاسلام و المسلین صدر نماینده اسبق ولی فقیه در دانشگاه‌ها همچنین حجت الاسلام و المسلین رحیمیان نماینده ولی فقیه دربنیاد شهید نیز در آن نشست شرکت کردند. در این بین جناب دکتر پزشکیان از وزرای وقت دولت آقای خاتمی هم که از دعوت شدگان برنامه ما بودند تا ۵ دقیقه قبل از برگزاری نشست مشخص نبود که ایشان حضور پیدا می کنند یا خیر وقتی که ایشان تشریف آوردند ما سوال کردیم که چرا این وضع پیش آمد و دفترتان پاسخ نمیداد که جواب شنیدم که ایشان گفتند که دکترمعین تا همین چند دقیقه پیش، اصرار میکردند که من نباید در این نشست شرکت کنم.

همچنین این عضو موسس اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل به ماجرای توهین آغاجری به مقدسات اشاره کرد و گفت: یادم هست زمانی که آغاجری توهینی کرده بود و قوه قضائیه او را محکوم کرد، در دانشگاه ها تجمعاتی در حمایت از او برگزار و به ارکان نظام توهین می شد. ما در آن زمان متوجه شدیم یک هسته مرکزی در بدنه اجرایی کشور تشکیل شده که به روسای دانشگاه ها دستور می‌دهند که به انجمن های اسلامی اجازه برگزاری تجمع درباره حمایت از آغاجری را بدهند که به بهانه آقای آغاجری به تمام نظام توهین بشود یعنی همان چیزی که آقای حجاریان میگفت “فشار از پایین چانه زنی از بالا” این کار برای این بود که این تجمعات بتواند تشکیل بشود و بعد به خیابان ها کشیده بشود تا اینکه آنها بتوانند در مجلس مثلا لوایح دوقلو را تصویب بکنند.
حسینی ادامه داد: در این حال ما با دوستان تصمیم گرفتیم که باید به وزارت علوم برویم و تکلیف خودمان را با دکتر معین، وزیر علوم مشخص بکنیم. شاید در مجموع ما بیست الی بیست و پنج نفر نبودیم. دفتر اتحادیه یک دفتر رهنی اجاره ای در میدان انقلاب بود و از آنجا دو دستگاه تاکسی و یک مینی بوس گرفتیم و سمت خیابان ویلا و وزارت علوم رفتیم.

وی افزود: ما تصمیم گرفته بودیم که ۲۵ نفری هنگام نماز جماعت وارد وزارت علوم بشویم وقتی نماز جماعت تمام شد برویم بالا دفتر دکتر معین و تکلیف خودمان را با دکتر معین که خط دهنده تشنجات در دانشگاه های کشور به عنوان یک وزیر بود مشخص بکنیم. وقتی که آن ده نفر وارد وزارت علوم شدند کار خدا جوری شد که مینی بوس برای حراست وزارت علوم جلب توجه کرد و باعث شد که درب های وزارت علوم بسته شود پس ده نفر در داخل وزارت ماندند و پانزده نفر در بیرون وزارتخانه ماندند. حالا که این اتفاق افتاد متوجه شدیم که اگر همه در داخل وزارت علوم می‌ماندند این اتفاق در همان وزارت علوم در نطفه خفه میشد اما در واقع برنامه ریزی خدا بود که همه وارد وزارت علوم نشوند. وقتی اینگونه شد شاهد سرازیر شدن نیروی انتظامی و رسانه ها و بسته شدن خیابان ها بودیم.، یکدفعه این حرکت به یک حرکت عظیم دانشجویی تبدیل شد. آقای دکتر معین از ساختمان وزارت علوم فرار کرد و همان موقع نامه ای دست نویس نوشتیم خطاب به آقای خاتمی رئیس جمهور که ما آمدیم وزیر علوم را ببینیم وزیر شما ما را به حضور نمی‌پذیرد که بعد از مدتی این حرکت منجر شد به نامه دکتر معین که آن آقای مدعی دموکراسی به آقای خاتمی رئیس جمهور وقت نامه می‌نویسد که با این دانشجوها برخورد شدید امنیتی-قضایی بکنید!

حسینی درباره عملکرد اعضای اتحادیه و دانشجویان ساختار شکنی که مدعی “انجمن اسلامی” بودند افزود: آنان که مدعیان دروغین مشی انجمن اسلامی بودند به راحتی مجوز می‌گرفتند و به سرتا پای نظام توهین میکردند اما دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشجویان که مرام راستین انجمن اسلامی را با خود داشتند اگر که بخواهند وزیر را ببینند؛ وزیر نامه می نویسد که باید یا اینها برخورد قضایی و امنیتی بکنید. با این حرکت دانشجویی حدودا چند روز دیگر آن تجمعات دانشجویی از دانشگاه ها جمع شد یعنی جریانی که قصد داشت با حمایت از یک مجرم به نظام اسلامی توهین بکند توسط بیست و پنج نفر عضو انجمن اسلامی دانشجویان مستقل خنثی شد.

منبع: خبرنامه دانشجویان ایران
دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.