سرویس: سیاسی ۲۲:۵۴ - سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲

جمعی از اساتید دانشگاه های فارس خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی

اساتید دانشگاه‌های استان فارس در اعتراض به نحوه توزیع سبد کالا به هاشمی نامه نوشتند/چرا ساکتید؟

جمعی از اساتید دانشگاه و مراکز آموزش عالی استان فارس با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از سکوت وی در قبال مشکلات جدی دولت دکتر روحانی به خصوص در موضوع هدفمندی یارانه ها و توزیع سبد کالا انتقاد کردند.

جمعی از اساتید دانشگاه و مراکز آموزش عالی استان فارس با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از سکوت وی در قبال مشکلات جدی دولت دکتر روحانی به خصوص در موضوع هدفمندی یارانه ها و توزیع سبد کالا انتقاد کردند.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام جناب آقای هاشمی رفسنجانی

سلام علیکم

این روزها که مردم سی‌وپنج سالگی انقلاب اسلامی شکوهمند را جشن گرفته‌اند، این روزها که غنی سازی تعلیق شده تا به غنا برسیم، این روزها که مردم در صف سبد کالا در پی چند کیلو برنج و مرغ و تخم‌مرغ‌اند، این روزها که حداقل برای هشتمین بار طی شش ماه اخیر، آمریکا ما را تهدید به استفاده از گزینه همیشه روی میزش کرده، این روزها که نه تنها هولوکاست نفی نمی‌شود که حتی وزیر خارجه‌مان ابا دارد علنی بگوید که اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد، این روزها که … دل همه‌ی ما برای خاطرات شما تنگ شده است!

جناب آیت‌الله

خاطرتان هست وقتی برای نسل سوم و چهارمی که امام را از نزدیک ندیده‌اند، خاطره می‌گفتید که امام مخالف گفتن «مرگ بر آمریکا» بود، چقدر دوستان‌تان و البته برخی دشمنان‌مان مشعوف شدند؟ خاطرتان هست از قطع‌نامه ۵۹۸ برای‌مان می‌گفتید؛ البته روایت‌هایی را که نه با مشی امام سازگار بود و نه در اسناد و صحیفه آمده بود! خاطرتان هست همین چند مدت قبل گفتید که امام جمله «ملاک حال فعلی افراد است» را برای عدم برخورد با نیروهای شاه که پس از انقلاب به‌راه شده بودند، گفته و نه برای «سالوسان و اسلام‌نمایان» که بعدها منحرف شدند؟ خاطرتان هست… حالا دوباره این روزها دل‌تنگ خاطرات شمائیم!

جناب آقای رفسنجانی

حالا که دولت در مقابل صف‌های طولانی مردم برای دریافت توزیع سبد کالا سکوت کرده، شما برای‌مان بگوئید که دقیقا امام در آن روزها، درباره «سبد کالا» چه به شما گفته بود؟ راستی وقتی امام از این سبد و مزایای آن می‌گفت، نگفت که کرامت انسانی چقدر مهم است؟ احیانا امام نفرمود مردی هم‌لباس خودش و شما در یازدهمین دولت ایران، به مردم «سبد کالا» می‌دهد؟ وقتی امام پیام طوفانی‌اش را در تعریف هنر انقلاب که باید مخالف سرمایه‌داری باشد، می‌نوشت، بعد از آن به شما نگفت که «هنرمند ارزشی و غیرارزشی نداریم»؟

یار دیروز امام

این روزها دل‌تنگ خاطرات شمائیم و بین دو راهی مانده‌ایم که نظر امام دقیقا در مورد اقدامات عجیب و غریب دولت چیست؟ چرا این بار مثل همیشه که در حمایت از نزدیکان فکری‌تان خاطره‌ای از امام را بازگو می‌کردید و همه را مبهوت می‌ساختید، چیزی نمی‌گوئید؟ دولت حالا نیازمند خاطره است تا بلکه درزهای سبد کالا که کرامت مردم از آن به زمین می‌ریزد را پر کند. چه چیزی بهتر از خاطره آن‌هم در همین روزهای سخت؟!

بی صبرانه منتظر خاطرات دو نفره‌ی شما و امام هستیم تا بلکه گشایشی برای دولت حاصل شود و ما هم البته بیشتر با امام آشنا شویم! بسم‌الله …

منبع : شیرازه

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.