سرویس: سیاسی ۱۱:۴۴ - یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲

آزادی بیان ژست سیاسی برای دولت اصلاحات است/ تشکر از جلیلی، حداد و غرضی

علیرضا کریمی، دبیرسیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت و گو با خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، درباره برگزاری مناظره تلویزیونی روز گذشته گفت: این مناظره نسبت به مناظرات گذشته جذاب‌تر و چالشی‌تر و دارای فضای بازتری بود که کاندیداها درباره سیاست خارجی با یکدیگر در تعامل بودند. وی در ادامه افزود: اما برخی کاندیداها از […]

IMAGE634887641987883098علیرضا کریمی، دبیرسیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت و گو با خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، درباره برگزاری مناظره تلویزیونی روز گذشته گفت: این مناظره نسبت به مناظرات گذشته جذاب‌تر و چالشی‌تر و دارای فضای بازتری بود که کاندیداها درباره سیاست خارجی با یکدیگر در تعامل بودند.

وی در ادامه افزود: اما برخی کاندیداها از موقعیت سوء استفاده کردند و مبانی انقلاب و همچنین اصول را کنار گذاشتند اینکه از سوی کاندیدایی مطرح می‌شود ما با دنیا قهر کرده‌ایم و یا اینکه نه مقاومت صددرصدی و نه مذاکره، باید اعتدال داشته باشیم، برای جمع‌آوری رأی صورت می‌گیرد و سخنان اصلی آنان نیست.

 

از غرضی، حداد و جلیلی به دلیل دفاع از گفتمان انقلاب اسلامی تشکر می‌کنم

کریمی خاطرنشان کرد: از غرضی، حداد و جلیلی به دلیل دفاع از انقلاب اسلامی و گفتمان آن تشکر می‌کنم.

 

دبیرسیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه مناظره روز گذشته و چهارشنبه تکلیف بسیاری از افراد را مشخص کرد، ابراز داشت: مناظره اقتصادی به شکل تخصصی برگزار شد وکاندیداها نظرات غیرواقعی ارائه دادند و نتوانستند برنامه‌هایشان را مطرح کنند اما مناظره ۱۷ خرداد واقعی‌تر بود و به مردم کمک کرد تا بدانند چه کاندیدای را انتخاب کنند.

وی درباره مبحث دانشجویان ستاره‌دار که از سوی عارف مطرح شد، خاطرنشان کرد: عارف را فرد مُغرضی نمی‌دانم اما افرادی مانند معین اطلاعات غلطی در اختیار وی قرار دادند به عنوان مثال می‌توان به دانشجوی مقطع دکتری علوم پزشکی دانشگاه تهران اشاره کرد که تنها ۱۱ واحد باقی‌مانده برای فارغ‌التحصیلی داشت اما وقتی دولت اصلاحات بر سر کار می‌آید فقط به دلیل اینکه نیروی ارزشی و جزء تشکل ارزشی و مخالف دولت خاتمی است، تحصیل این دانشجو ۹ سال ادامه پیدا می‌کند.

کریمی در ادامه ابراز داشت: از دیگر مصادیق می‌توان به اتفاقاتی که برای انجمن اسلامی دانشجویان افتاد، اشاره کرد که جلیلی در مناظره مطرح نمود اشاره کرد برخوردی در سال ۷۶ تا ۸۴ برای نقد تمام ارکان دولت توسط یک جریان خاص به نام دفترتحکیم وحدت، طیف دانشگاه علامه صورت گرفت اما در این سال‌ها نقد جدی به آقای معین صورت نگرفت و تنها تشکلی که اعتراض کرد اتحادیه انجمن مستقل دانشجویان بود که با برخورد دکتر معین تحت‌عنوان نامه به رئیس جمهور برای برخورد با این دانشجویان صورت گرفت.

وی در ادامه گفت: در انجمن اسلامی دانشجویان مستقل همدان در حالی که دانشجویان در داخل دفتر بودند رئیس دانشگاه درب آن را  با دستگاه جوش، جوش می‌دهد و اگر میان اتفاقاتی که در دوران خاتمی با دوران پس از آن رخ داد، مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که آزادی بیان برای دولت اصلاحات فقط یک ژست سیاسی است.

دبیرسیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در پایان ابراز داشت: اقدام خودسرانه از سوی وزیر علوم ان زمان باعث شد تا تشکل‌های دانشجویی نقش اصلی خود یعنی آرمان‌خواهی را نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.