سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۱۲ - سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲

رئیس راه و شهرسازی شهرضا:

۱۲ میلیون مترمربع سطح راه‌های شهرستان شهرضا بازگشایی شد

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرضا گفت: با فعالیت گروه‌های راهداری از ابتدای شب گذشته تا کنون ۱۲ میلیون مترمربع سطح راه‌های شهرستان شهرضا بازگشایی شد.

مجتبی حاجیان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با بیان اینکه مشکلی برای تردد وجود ندارد، اظهارکرد: با وجود بارش برف سنگین که از نیمه شب گذشته در شهرضا آغاز شد، با فعالیت گروه‌های راهداری جاده های ارتباطی این شهرستان باز است و رفت و آمد خودرو ها با تجهیزات زمستانی جریان دارد.
وی گفت: راهداران در ۱۲ ساعت گذشته محورهای اصفهان- شهرضا، شهرضا- شیراز، شهرضا-سمیرم، شهرضا- مبارکه، شهرضا- دهاقان و ۷۰ کیلومتر راه روستایی را بازگشایی کردند.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرضا افزود: خوشبختانه تمامی محورهای مواصلاتی برف‌روبی شده و شن و نمک پاشیده شده و هیچ مشکلی برای تردد خودروها وجود ندارد.
وی گفت: تیم‌های راهداری تاکنون بیش از ۴۰۰ تن شن و نمک در سطح جاده‌ها پاشیده‌اند تا از یخ بندان سطح جاده‌ها جلو گیری شود.
حاجیان با بیان اینکه در سطح شهرستان شهرضا ۱۰۰۰کیلومتر راه وجود دارد، بیان کرد: راهداران در ۱۲ ساعت گذشته در ۳۷۰ کیلومتر طول راه حوزه عملیاتی شهرستان در سه مرتبه بیش از ۱۲ میلیون مترمربع سطح راه‌های شهرستان را بازگشایی کردند.
وی با اشاره به اینکه ۶۰۰ نفر ساعت راهداران حضور در برف داشته‌اند،گفت: ۱۶ دستگاه ماشین آلات راهداری که شامل ۱۲ دستگاه کامیون و ۴ دستگاه گریلدر در ۱۲ ساعت گذشته اقدام به برف‌روبی جاده‌ها کردند.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرضا تصریح کرد: مناسب با طول راه‌ها ماشین آلات مناسب نداریم و دستگاه در حین عملیات راهداری و برف روبی خراب می‌شود و امکان تعمیر و یا تعویض قطعات در همان لحظه وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنم مردم در تردد در جاده‌ها زنجیر چرخ ببندند و زمانی که ماشین‌های راهداری در محورها هستند با آنها همکاری کنند و سبقت نگیرند و حتی الامکان البسه گرم و موادغذایی با خود همراه داشته باشند.
حاجیان از رانندگان خواست قبل از سفر حتما از طریق تلفن پلیس راه کشور از وضعیت راه های اطلاعات کسب کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.