سرویس: غیرتولیدی » نقلی ۱۱:۲۹ - چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۲

خلیلیان: تغییرات در باشگاه سپاهان به خاطر مشکلات قانونی بود

خلیلیان: کرانچار فصل آینده هم سرمربی سپاهان است

مدیرعامل باشگاه سپاهان تاکید کرد از زلاتکو کرانچار رضایت دارد و هیچگونه تغییری در کادر فنی این تیم شکل نمی‌گیرد.

مهرزاد خلیلیان در خصوص حضورش در باشگاه سپاهان به عنوان مدیرعامل اظهار داشت: من ابتدا در اداره کل تربیت بدنی اصفهان حضور داشتم و خوشبختانه بعد از اینکه باشگاه دستخوش تغییر و تحولات شد و از کارخانه سیمان سپاهان به کارخانه فولاد مبارکه انتقال یافت، توفیقی شد تا برای منافع باشگاه چند سالی در خدمت سپاهان باشم.

وی افزود: در آن زمان آقای اسحاق جهانگیری که اکنون معاون اول رئیس جمهوری است، به اصفهان لطف کرده و یک کارگشایی انجام داد تا ما بتوانیم تیم را حفظ کنیم و وضعیت را بهبود بخشیم. همانطور که می‌دانید یک تیم حرفه‌ای لیگ برتری حمایت مالی مناسبی می‌خواهد و تیمی که قرار است در پیکارهای آسیایی شرکت کند باید سازوکار مناسب مالی و یک قوام سازمانی داشته باشد.

مدیرعامل باشگاه سپاهان با بیان اینکه قوام سازمانی را افراد قوی، مکان مناسب، استادیوم و نیروهای خوبِ در حد یک، تشکیل می‌دهند، گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر سپاهان توانسته نتایج خوبی بگیرد و بارها در لیگ برتر و جام حذفی قهرمانی کسب کرده، در آسیا فینالیست شده و به رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان رفته است. این موفقیت‌هایی بود که در دهه گذشته اتفاق داد و دلیل این موفقیت‌ها این بود که توانسته بودیم کارخانه فولاد مبارکه را که دارای صنعتی کم‌نظیر در سطح خاورمیانه است و یکسری تعهدات اجتماعی به کشور دارد را پشتوانه تیم سپاهان بگذاریم.

خلیلیان با اشاره به تغییرات مدیریتی جدید در باشگاه سپاهان و اینکه سومین مدیرعامل این باشگاه در این فصل است، عنوان کرد: بعد از تغییر دولت و به دلیل مسائل اقتصادی و آینده بهتر، در کارخانه فولاد مبارکه نیز تغییراتی به وجود آمد. بعد از این تغییر و تحولات درخواست‌هایی به بنده رسید که آخرین مذاکرات من با آقای دکتر سبحانی، مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه منجر به تغییرات در باشگاه سپاهان شد. آقای دکتر معتقد بود که حضور برخی دوستان در باشگاه سپاهان به لحاظ قانونی امکان‌پذیر نیست. از نظر قانونی مشکلاتی در میان بود که تغییرات در باشگاه به همین خاطر صورت گرفت. به غیر از این مشکل دیگری وجود نداشت و به همین دلیل هنوز هم برخی از دوستان ما در هیئت مدیره حضور دارند.

وی ادامه داد: آقای ترابیان یک فرد ملی، فنی و دلسوز است که با فهمیدگی‌اش و با برنامه‌های خوبی که داشت توانست شرایط باشگاه را بهبود ببخشد. همچنین آقای علیرضا رحیمی که خودش یک سپاهانی است و پیش از آقای ترابیان مدیرعامل باشگاه بود، به خاطر شرایطی که برای او پیش آمد نتوانست ادامه دهد و تغییرات مدیریتی در باشگاه سپاهان به این دلایل بوده است.

«باشگاه سپاهان ۶۰ سال پیش توسط مرحوم حبیبی تاسیس شد و قدمت زیادی دارد»، مدیرعامل باشگاه سپاهان با یادآوری این موضوع اظهار داشت: شرایط باشگاه سپاهان در ادامه با تلاش‌های دوستانی چون آقای تابش متعالی شد. طی سال‌های اخیر همچنین همکار خوبم آقای محمدرضا ساکت تلاش‌های زیادی در ایجاد یک باشگاه نمونه و آسیایی انجام داد و باشگاه سپاهان در نهایت توانست از AFC گواهینامه حرفه‌ای بگیرد.

وی افزود: ورزش چیزی نیست که خاتمه پیدا کند و مانند دوومیدانی است. باید بگویم که در باشگاه سپاهان هر کسی آمد عمارتی نو کرد و من هم از این قاعده مستثنی نیستم و می‌خواهم با همکاری دوستان خوبم در اصفهان و در فدراسیون شرایط باشگاه سپاهان را روزبه‌روز جلو ببریم و آتیه خوبی در باشگاه و شهرمان داشته باشیم.

خلیلیان در پاسخ به این سوال که حضورش در باشگاه سپاهان شوک محسوب می‌شود یا تنها یک تغییر و تحول است، گفت: باشگاهی که شناسنامه‌دار است و هویت دارد، نیازی به شوک ندارد. اگر ظرفیت و پتانسیل بازیکنان تیم ما را ببینید متوجه این حرف من خواهید شد و حتی بازیکنان جوان ما هم ظرفیت بالایی دارند.

وی در تشریح برنامه‌هایش برای باشگاه سپاهان، خاطرنشان کرد: مسلماً تمام تلاش ما برای رفتن به جلو است و می‌خواهیم روزهای بهتری داشته باشیم. برنامه‌های ویژه زیادی در باشگاه خواهیم داشت اما نمی‌توانم بگویم که در این چند روز که آمدیم برنامه‌های دقیقی مدون شده است و در حال حاضر یکسری از برنامه‌های استراتژیک که از قبل در باشگاه تنظیم شده بود را دنبال خواهیم کرد.

مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: برنامه‌هایی خوبی که در باشگاه سپاهان بود، ادامه خواهد داشت و این برنامه‌ها ادامه همکاری با کادر فنی، بازیکنان و پرسنل خوبی است که در سپاهان مشغول فعالیت هستند. باید بگویم ما همچنان به حمایت‌های مجتمع فولاد مبارکه، استاندار، شهردار محترم و مردم اصفهان و همچنین هواداران سپاهان که سرمایه‌های اصلی‌مان هستند نیاز داریم و آنها به ما کمک خواهند کرد که رو به جلو حرکت کنیم اما یکسری چالش‌ها نیز در مسیرمان وجود دارد.

خلیلیان با اشاره به نتایج سپاهان در لیگ برتر، اظهار داشت: امیدوارم طی هفته‌های آینده و ۵ بازی باقی‌مانده لیگ بتوانیم نتایج خوبی بگیریم و تمام تلاش‌مان توفیق یافتن در این بازی‌ها است. ما در هفته‌های گذشته مشکلاتی از جمله مصدومیت و محرومیت بازیکنان را داشتیم و متاسفانه در بازی گذشته (پرسپولیس – سپاهان) هم یکسری مشکلات به وجود آمد که انشاءالله در چند روز آینده این مشکلات را برطرف می‌کنیم.

«با توجه به صحبت‌هایی که شد نباید منتظر تغییر و تحولات در کادر فنی سپاهان باشیم»، وی در واکنش به این موضوع تاکید کرد: اصلاً و به هیچ وجه قصد تغییر در کادر فنی را نداریم و حتی آقای دکتر سبحانی هم به حفظ آقای کرانچار تاکید داشت. می‌خواهیم برای فصل آینده نیز با همین کادر فنی به کارمان ادامه دهیم و تیم را تقویت کنیم.

مدیرعامل باشگاه سپاهان ادامه داد: همه دوستان بنده در کادر فنی، سرپرستی و … در سمت خود حفظ خواهند شد و ما از نتایجی که گرفته شده راضی هستیم و به جز بازی آخر که نتوانستیم نتیجه بگیریم، از باقی نتایج رضایت داریم. حتی در بازی با پرسپولیس هم که نتیجه را واگذار کردیم به لحاظ فوتبالی هیچ چیز از حریف کم نداشتیم اما اتفاقاتی افتاد که مربوط به مسائل فنی است و من در مسائل فنی ورود نمی‌کنم.

خلیلیان در پایان اهم برنامه‌های سپاهان را برطرف کردن مشکلات مالی دانست و گفت: برنامه‌های‌مان این است که مشکلاتی که در بخش مالی باشگاه بود را برطرف کنیم و در حال حاضر تمرکز ما در برنامه‌هایی که داریم از بین بردن این مشکلات است.

منبع: تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.