سرویس: سیاسی ۱۱:۱۲ - یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲

مقدم‌فر خطاب به برخی کاندیداهای سیاه‌نما:

کشور زمستان نیست، شما فریز و منجمد شده‌اید

به گزارش نسل بیدار به نقل از خبرگزاری دانشجو، حمیدرضا مقدم فر، کارشناس مسائل استراتژیک گفت: مقام معظم رهبری در حرم امام(ره) به چند بخش از اصول و مبانی حضرت امام در سیاست داخلی، سیاست خارجی، فرهنگ و اقتصاد اشاره نمودند که شاخص های روشن و بیّنی بود که امروز می توان با آنها نسبت […]

13910303252_2011146032eبه گزارش نسل بیدار به نقل از خبرگزاری دانشجو، حمیدرضا مقدم فر، کارشناس مسائل استراتژیک گفت: مقام معظم رهبری در حرم امام(ره) به چند بخش از اصول و مبانی حضرت امام در سیاست داخلی، سیاست خارجی، فرهنگ و اقتصاد اشاره نمودند که شاخص های روشن و بیّنی بود که امروز می توان با آنها نسبت به انتخاب گزینه های اصلح در انتخابات اقدام کرد.

مقدم فر با اشاره به نگاه برخی کاندیداها نسبت به بحث آمریکا و رژ‍یم صهیونیستی اظهار داشت: امام راحل، امریکا و نظام سلطه را به کسانی که ذاتاً نسبت به اسلام گرگ هستند تشبیه می کردند و می فرمودند رابطه ما با آمریکا رابطه گرگ و میش است و مشکل ما با آمریکا، مبنایی و هستی شناسانه است که می تواند یک شاخص برای تشخیص فرد اصلح در انتخابات باشد.

وی بیان برخی کاندیداها را برای بررسی رابطه و تعامل در چارچوب مصلحت یادآور شده و افزود: این نوع تبلیغات و صحبت ها نشان می دهد که این افراد از خط امام فاصله گرفته اند یا مبانی انقلاب را به درستی نشناخته اند و حال اینها چگونه می توانند رییس عالی ترین دستگاه اجرایی کشور شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه با بیان اینکه حضرت امام در حوزه اجتماعی و فرهنگی هیچگاه تساهل و تسامح را نمی‌‌پذیرفتند ادامه داد: اعتقاد امام بر امر به معروف و نهی از منکر و اجرای مُرّ قانون بود و امام اباحی گری و فساد در عرصه اجتماعی را نمی پذیرفتند ولی متاسفانه می بینیم که بعضی ها برای جذب آرای بیشتر در مقابل این موضوعات با تسامح برخورد می کنند و یا به بهانه انجام کار فرهنگی و مبنایی، عرصه های اجتماعی را رها می کنند و معتقدند که نسبت به وضعیت عفاف و ناامنی های اجتماعی در جامعه باید مسامحه کرد.

مقدم فر، ساده زیستی مسئولین را از اصول و مبانی امام دانسته و تصریح کرد: مسئولان کشور نباید زندگی اشرافی داشته باشند اما متاسفانه امروز شاهد هستیم که برخی مسئولین زندگی های اشرافی دارند و فرزندانشان در پول غوطه ور هستند و حتی در خارج از کشور پایگاه و زندگی و سرمایه های عظیم دارند و یا به صورت متناوب به کشورهای اروپایی و آمریکا تردد دارند.

وی ولایتمداری و تبعیت از ولایت را به عنوان مهمترین شاخصه برای یک نامزد اصلح در انتخابات عنوان نموده و بیان کرد: شاخصه های نامزد اصلح دارای اولویت می باشد که مهمترین آن ولایتمداری است همانطور که مهمترین مشکل دولت فعلی نیز همین عدم ولایتمداری بود. دولت نهم توانست به اندازه شش دولت قبلی خود در طول بیست و چهار سال گذشته کار انجام دهد ولی در چهار سال دوم و دولت دهم به انحراف کشیده شد و آن زحمات متوقف شد و نتوانست ادامه دهد و یکی از دلایل اصلی این انحراف، فاصله گرفتن از گفتمان اصولگرایی که در راس آن ولایتمداری است می باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی عرصه انتخابات را عرصه جنگ با استکبار دانسته و خاطرنشان کرد: امروز حضور و مشارکت مردم در انتخابات به یک عرصه دفاع تبدیل شده است و این حضور و مشارکت سبب مصونیت در مقابل تعرضات نرم، نیمه سخت و سخت دشمن می شود چون انسجام ملی و حضور فعال مردم در عرصه سیاست سبب تولید قدرت ملی می شود که هر دشمنی را برای تعرض به این کشور مایوس می کند یعنی انتخابات عرصه تولید قدرت ملی و قدرت ملی، مصون ساز در برابر تهاجمات است.

مقدم فر روند صعودی پیشرفت کشور در عرصه های مختلف را یادآور شده و اظهار داشت: حضور پرشور در انتخابات می تواند سیر صعودی پیشرفت کشور در عرصه های مختلف را سرعت دهد و تمرکز دشمنان برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات برای کم کردن سرعت پیشرفت کشور است پس انتخابات عرصه مهمی برای ادامه روند پیشرفت و تعالی کشور می باشد.

وی تاکید مقام معظم رهبری بر عدم سیاه نمایی توسط نامزدها در تبلیغات انتخاباتی را یادآور شده و تصریح کرد: متاسفانه علی رغم تذکر مقام معظم رهبری، برخی کاندیداها گویی هیچ حرف دیگری ندارند و فقط سیاه نمایی را در پیش گرفته اند و حتی فیلم مستند برخی کاندیداها سرشار از پیام یاس و ناامیدی برای مردم است.

مقدم‌فر در پایان با بیان اینکه باید به این آقایان گفت که اگر شما خودتان در غبارآلودگی و تیرگی قرار دارید، چرا آن را به کشور نسبت می‌دهید، تأکید کرد: مردم کشورمان در شور و شعور هستند و دچار این بحث‌های مایوس کننده نمی شوند، و آنهایی که می‌گویند کشور در زمستان سرد است، در واقع خودشان فریز شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.