سرویس: بین الملل ۲۳:۲۹ - دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲

شهادت یک نوزاد شیعه در حملات خمپاره‌ای تکفیری ها +تصاویر

دو شهر شیعه‌نشین “نبل” و “الزهراء” که با مقاومت بیش از یک ساله در برابر محاصره تحمیل شده از سوی گروه‌های سلفی به نماد مقاومت تبدیل شده‌اند بار دیگر هدف حملات خمپاره‌ای قرار گرفتند.

 تروریست‌های تکفیری دولت اسلامی عراق و شام موسوم به “داعش” امروز ـ دوشنبه ۱۴بهمن‌ ـ بار دیگر دو شهر شیعه‌نشین “نبل” و “الزهراء” را هدف گلوله‌های خمپاره قرار دادند.

براثر این حملات یک نوزاد به شهادت رسید و ۶ تن دیگر از شیعیان به شهادت رسیدند.

براساس این گزارش، «زنوب سلطان» ۵۵ ساله، «زینب سامر الزیات» ۶ ماهه، «فاطمه فیصل مهدی» ۵ ساله، «براء فیص مهدی» ۳ ساله، «رقیه مهدی» ۱۸ ساله و «زینب شربو» ۳۵ ساله در حملات خمپاره‌ای تکفیری زخمی شدند.

همچنین «‫یسان سلطان زیات‬» نوزاد دختری که کمتر از یک‌ماه سن داشت براثر اصابت ترکش‌های خمپاره به سرش به شهادت رسید. وی از اهالی شهر شیعه‌نشین الزهراء بود.

‫”نبل” و “الزهراء” طی هفته‌های اخیر به صورت روزمره هدف حملات تروریست‌های داعش قرار داشته است.

‫نیروی هوایی سوریه نیز روستای “مایر” را که از روستاهای مجاور نبل و الزهراء را که به پایگاه تروریست‌های تکفیری تبدیل شده بمباران کرد.

در دو روستای «نبل» و «الزهرا» که با مقاومت بیش از یک ساله در برابر محاصره تحمیل شده از سوی گروه‌های سلفی جهادی به نماد مقاومت در بحران سوریه و ایستادگی در برابر این گروه‌‌های مسلح تبدیل شده‌اند حدود ۵۵ الی ۶۰ هزار شهروند شیعی زندگی می‌کنند.

102 103 104 105

منبع : ابنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.