سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۱۵ - دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استان اصفهان:

شوراها و دهیاران منتقدان غیرمستقیم مردم هستند

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استان اصفهان گفت: شوراها و دهیاران باید نسبت به مسائل و مشکلات جامعه آگاهی داشته باشند و مسائل را به مسئولان اجرایی منتقل کنند.

به گزارش شهرضا نیوز، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان در این همایش که در ساختمان دهیاری روستای ولندان برگزار شد گفت: تمام مسئولان و مدیران شهرستان با بهره‌مندی از فرمایشات رهبر انقلاب باید با همت و خلاقیت و ابتکار در پیشرفت جامعه کوشا باشند.
عیسی بهمنی با اشاره به این که در استان ۱۸۰۰ روستا وجو دارد گفت: از این تعداد روستاها ۹۵۰ روستا دارای شورای اسلامی و ۸۰۸ روستا دارای دهیار می باشد.
وی تعداد روستاهایی که دارای خدمات الکترونیکی و پست بانک می باشند را ۴۵۰ روستا عنوان کرد و افزود: در سال آینده این روستاها مجهز به کافی نت خواهند شد تا مشکلات اینترنتی آنها کاهش یابد.
بهمنی تکمیل زیرساخت ها و آماده سازی روستاها برای زندگی مطلوب را از مهمترین اهداف برای پیشرفت روستاها عنوان کرد و گفت: ایجاد اشتغال و خودباوری در روستاها از مهمترین عوامل در ایجاد روستاهای پویا و سرزنده است.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استان با اشاره به اینکه شوراها و دهیاران منتقدان غیرمستقیم مردم هستند افزود: شوراها و دهیاران باید نسبت به مسائل و مشکلات جامعه آگاهی داشته باشند و مسائل را به مسئولان اجرایی منتقل کنند.
بهمنی حضور مستمر در محل کار، ارائه گزارش ماهانه،‌ اجرای دقیق قوانین و همچنین پیشگیری از دخل و تصرفات و مشکلات زیست محیطی را از وظایف دهیاران و شوراها عنوان کرد و گفت: نظارت بر پروژه‌های عمرانی، اخذ استعلامات از ادارات و نهادها و حفاظت و حراست از اموال عمومی و پیگیری مشکلات روستاییان از دیگر وظایف دهیاران و شوراها است.
در این همایش ۱۱ دهیار و ۱۵ رئیس شوراهای اسلامی روستاها در خصوص بودجه نویسی و امور مالی اداری، امور فنی و عمرانی دهیاری ها، ثبت وقایع حیاتی، مراتع و حفاظت از منابع طبیعی، امور آب و فاضلاب روستایی، طرح های هادی و اسناد مالکیت آموزش های لازم را فرا گرفتند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.