سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۱۹ - شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲

حجت الاسلام و المسلمین زمانی:

ولایت محوری از ویژگی‌های بارز شهدای انقلاب است

حجت الاسلام و المسلمین زمانی گفت: خدا محوری، امامت محوری و ولایت محوری از ویژگی‌های بارز شهدای گرانقدر اسلام و انقلاب بود که در تمامی لحظات و مراحل زندگی بر آن توجه داشته‌اند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام و المسلمین زمانی استاد حوزه ودانشگاه و ازشاگردان شاخص آیت اله جوادی آملی در مراسم جشن انقلاب و یادواره شهدای انقلاب شهرستان شهرضا که صبح امروز در بیت العباس این شهرستان برگزار شد گفت: دهه فجر انقلاب اسلامی بهانه‌ای است برای یادآوری مجاهدت امام (ره) و شهدا و درس گرفتن از آن‌ها که چگونه باید از میهن و خاک آن دفاع کنیم و اجازه هیچ گونه دشمنی را ندهیم.
وی افزود: دهه فجر سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزش‌های اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ما است که گذشته را از آینده جدا ساخته و در این دهه، اسلام تولدی دوباره یافت و در تاریخ ایران نقطه‌ای تعیین کننده و بی‌مانند به ‌شمار می‌رود.
حجه الاسلام و المسلمین زمانی گفت: یکی از اسرار و رموزی که در یادواره‌های شهدا مورد توجه قرار می‌گیرد و زمینه شگفتی همگان را به وجود آورده علت ماندگاری و جاودانگی یاد و خاطره شهدا در تاریخ است.
وی افزود: شهدا همواره در تمامی لحظات و امور زندگی خود به یاد خدا بوده‌اند و لحظه‌‌ای از یاد خدا غافل نشده‌اند و این امر زمینه‌ساز پیروزی شهدای گرانقدر در برابر دنیای کفر و جاودانگی و ماندگاری یاد و خاطره ایشان در جامعه شده است.
شاگرد آیت اله جوادی آملی اضافه کرد: شهدا در سخت‌ترین لحظات و هنگام تحمل سخت‌ترین مشکلات همواره خدا را یاد کرده‌اند و با یاد خدا توانسته‌اند سختی‌ها را پشت سر گذارند.
این استاد حوزه و دانشگاه گفت: شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی همواره با قرآن انیس بوده‌اند و پیروی از فرامین الهی و دستورات و راهنمایی‌های قرآن کریم زمینه‌ساز پیروزی شهدا در تمامی مراحل زندگی بوده و امروز ما باید در زندگی اجتماعی خود بر این مهم توجه داشته باشیم.
حجه الاسلام و المسلمین زمانی با تاکید بر آنکه عدم دلبستگی به مسائل ظاهری دنیا از عوامل و رموز پیروزی شهدا بوده است بیان داشت: شهدا در زندگی از مسائل ظاهری دنیا دل بریده و به سوی مسائل باطنی و حقیقت دنیا پیش می‌رفتند و همواره در تمامی لحظات زندگی خداوند را ناظر بر اعمال و رفتار خود می‌دیدند.
وی اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم به اهداف و آرمان‌های والای شهدا توجهی دقیق و کارآمد داشته باشیم باید ویژگی‌ها و خصائص شهدا را بشناسیم و آنها را در تمامی مراحل زندگی اصل و اساس کارها و اقدامات خود قرار دهیم.
این استاد حوزه از قم گفت: خدا محوری، امامت محوری و ولایت محوری از ویژگی‌های بارز شهدای گرانقدر اسلام و انقلاب بود که در تمامی لحظات و مراحل زندگی بر آن توجه داشته‌اند و لحظه‌ای از آن غافل نشده‌اند و ما نیز امروز باید این حقیقت‌های ارزشمند را در زندگی خویش مورد توجه قرار دهیم.
حجه الاسلام و المسلمین زمانی با اشاره به این که دهه فجر معجره بزرگ برای تمام بشریت در طول تاریخ بود زیرا با این انقلاب تمام مبانی غرب، استکبار و نظام سلطه به چالش کشیده شد.

بیت-العباس-شهرضا بیت-العباس-شهرضا-2 بیت-العباس-شهرضا-3

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.