سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۲۵ - جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲

نوسازی بافت‌های فرسوده از مهم‌ترین اهداف شهرداری شهرضا است

شهردار شهرضا گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته، در طول دو سال گذشته برنامه‌های سازنده‌ای در سطح نقاط فرسوده شهر شهرضا انجام گرفته است. به گزارش نسل بیدار به نقل از مهر، شهریارخان احمدی شامگاه چهارشنبه با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس مطالعات انجام گرفته، ۳۷۵ هکتار بافت فرسوده شهری […]

32147754شهردار شهرضا گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته، در طول دو سال گذشته برنامه‌های سازنده‌ای در سطح نقاط فرسوده شهر شهرضا انجام گرفته است.

به گزارش نسل بیدار به نقل از مهر، شهریارخان احمدی شامگاه چهارشنبه با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس مطالعات انجام گرفته، ۳۷۵ هکتار بافت فرسوده شهری در شهرضا وجود دارد که با  اتخاذ تمهیدات مناسب از سوی شهرداری در طول دو سال گذشته شاهد ایجاد تحولات ساختاری در سطح این نقاط بوده‌ایم.

وی ادامه داد: بر این اساس حدود ۷۰ درصد از آزادسازی‌های انجام گرفته شهری در حوزه بافت فرسوده انجام گرفته، که نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت این مناطق ایفا کرده است.

شهردار شهرضا با اشاره به اینکه در حال حاضر عملیات احداث  خیابان‌های جدید در این شهر با میزان پیشرفت مطلوب در مرحله اجرایی قرار گرفته است، بیان داشت: طرح احداث خیابان‌های امام علی(ع)، سردار کشوری، برج عسگر، اردیبهشت و اتمام عملیات خیابان حکیم اسدالله از مهم‌ترین پروژه‌های اجرا شده در بافت فرسوده شهری است که با اتمام عملیات اجرایی آنها تا پایان سال جاری زمینه تسهیل در عبور و مرور، کاهش ترافیک شهری، تقویت اقتصادی نقاط کم‌تر توسعه یافته و توزیع عادلانه امکانات و خدمات شهری میسر می‌شود.

وی یادآور شد: آغار عملیات اجرایی مجتمع تجاری باغ ملی با سرمایه‌‌گذاری بخش خصوصی و طرح احداث پارکینگ طبقاتی خیابان ابوذر از مهم‌ترین پروژه هایی به شمار می‌رود که در راستای ایجاد تحول ساختاری در نقاط فرسوده محقق شده است.

خان احمدی با اشاره به اینکه افزایش تعامل همگانی برای آزادسازی بافت‌های فرسوده رشد و آبادانی شهری را به دنبال دارد، افزود:بر اساس آمار و اطلاعات موجود میزان آزادسازی بافت فرسوده شهری شهرضا در طول ۱۸ ماه گذشته برابر با کل آزادسازی‌های یک دهه گذشته در این شهر بوده است که این حاکی از عزم شهرداری برای تحقق عدالت شهری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح اهمیت حل مشکلات منطقه سروستان تصریح کرد: بر اساس تفاهم انجام گرفته بین مجموعه شهرداری و مسکن و شهرسازی، مقرر شده است که در آینده نزدیک تمامی مشکلات و نیازمندی‌های این منطقه عظیم مسکونی حل شود.

شهردار شهرضا با اشاره به لزوم احداث کارخانه بازیافت جنوب استان اصفهان گفت:این کارخانه با مشارکت ۴۰ درصدی بخش خصوصی و سرمایه گذاری ۶۰ درصدی شهرداری در محور شهرضا به مبارکه احداث می‌شود وبا نهایی شدن مراحل تحویل زمین از سوی جهاد کشاورزی عملیات احداث آن آغاز می‌شود.

وی احداث میدان ورودی شهر شهرضا را از دیگر برنامه‌های شهرداری شهرضا ذکر کرد و بیان داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته مقرر شده است که این میدان در محل ورودی محله جرم افشار احداث شود، اما به دلیل اینکه موافقت راه و شهرسازی از ملزومات اجرای این طرح است تاکنون زمینه اجرای آن محقق نشده است.

خان احمدی اضافه کرد: احداث میدان در این محل به عنوان یک سیاست سازنده برای کاهش بار ترافیکی در این نقطه مطرح است و از آنجایی که مجموعه‌هایی از قبیل پارک آبشار، دانشگاه دولتی و خوارزمی در این منطقه واقع شده، اجرای این طرح از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در حال حاضر دو شهرداری ناحیه در شهرضا فعالیت می‌کند، افزود:ساختار سازمانی شهرداری‌ها از مصوبات وزارت کشور تبعیت می‌کند و به همین لحاظ هرگونه تغییر در این زمینه نیازمند تصویب و ابلاغ از سوی وزارت خانه است.

شهردار شهرضا ادامه داد: در حال حاضر شهرداری نواحی شهرضا فقط در زمینه صدور پروانه ساختمانی فعالیت می‌کنند و سایر خدمات در شهرداری مرکزی ارائه می‌شود .

وی با اشاره به اینکه پیچیدگی ساختار سازمان‌ها راهکار بهبود خدمات رسانی به مردم نیست، بیان داشت: از آنجایی که حجم منابع درآمدی و تأمین نیروی انسانی با محدودیت‌های خاصی مواجه است، امکان فعالیت دو شهرداری به شکل مستقل و مجزا در شهرضا وجود ندارد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.