سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۲۳ - جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری استان اصفهان:

پدافند غیرعامل در اولویت کاری مسئولان شهرستان شهرضا قرار گیرد

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری استان اصفهان گفت: با توجه به حساسیت مدیریت بحران، برای کاهش خسارت‌های ناشی از حوادث، باید پدافند غیرعامل در اولویت کاری مسئولان شهرستان شهرضا قرار گیرد.

به گزارش شهرضا نیوز، مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری استان اصفهان در سومین جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان شهرضا گفت: با توجه به حساسیت مدیریت بحران، برای کاهش خسارت‌های ناشی از حوادث، باید پدافند غیرعامل در اولویت کاری مسئولان شهرستان شهرضا قرار گیرد.
صفدریان افزود: زلزله‌های اخیر در نقاط مختلف کشور یک هشدار جدی به مسئولان و مدیران شهری است که باید پیش‌بینی ‌های لازم را لحاظ کنند و پدافند غیرعامل را در اولویت کاری خود قرار دهند.
وی در ادامه با ارائه تعریفی از پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل در تعریفی جامع به معنای مجموعه اقدامات غیرمسلحانه است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل در امر مدیریت بحران در برابر تهدیدات نظامی دشمن و بلایای طبیعی می شود.
صفدریان با اشاره به برخی روش های اجرای پدافند غیرعامل نیز گفت: ایجاد اختلال در شناسایی از طریق اختفاء، استتار، پوشش، فریب و جابجایی، کاهش آسیب پذیری ها از طریق مکان یابی صحیح و شناسایی نقاط حساس و حیاتی همراه با تامین ایمنی های لازم برای زیرساخت های مورد نظر، ایجاد موانع و استحکامات و استفاده از عوارض طبیعی زمین و ساماندهی امکانات و تجهیزات امداد و نجات از جمله مهمترین روش های اجرای پدافند غیرعامل است.
مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری استان با اشاره به این که پدافند غیر عامل از مهم‌ترین زمینه‌های افزایش سطح آمادگی برای مقابله با هرگونه تهدیدهای احتمالی است گفت: استقرار امنیت پایدار در سایه تلاش همگانی محقق خواهد شد در این راستا باید با بررسی نکات ضعف و قوت خود در رابطه با حفظ و حراست از زیر ساخت‌های حساس و حیاتی به آمادگی مطلوب در این زمینه دست یابیم.
صفدریان افزود: طبق اصول پدافند غیر عامل تجمیع انرژی و امکانات در یک مکان، آسیب پذیری را در منطقه افزایش می‌دهد، بنابراین پراکندگی امکانات از اصول پذیرفته شده پدافند غیر عامل است که باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
وی گفت: درحال حاضر عمده‌ترین هدف پدافند غیرعامل، ایمن سازی و کاهش آسیب‌پذیری است و این کار با برنامه ریزی و طراحی باید نهادینه شود و در این راستا باید برنامه‌های اجرایی و عملیاتی در زیر ساخت‌های حیاتی در بحث پدافند غیر عامل مدنظر قرار گیرد.

پدافند-غیرعامل-شهرضا صفدریان-مدیرکل-پدافند-غیرعامل-استان-اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.