سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۳۰ - پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲

فرماندار شهرضا مطرح کرد:

تأثیر مثبت مراکز NA در ترک اعتیاد

فرماندار شهرضا گفت: شهرستان شهرضا نخستین مرکز NA را در استان راه‌اندازی کرد و این انجمن تأثیر بسیار خوبی در ترک اعتیاد دارد.

به گزارش شهرضانیوز، سید رضا عقدایی در جلسه شورای مبارزه با موادمخدر اظهار کرد: در حال حاضر بیشترین مشکل در شهرضا بیکاری جوانان است.
وی تصریح کرد: کارآفرینان می‌توانند نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد در جامعه داشته باشند.
فرماندار شهرضا با بیان اینکه شهرستان شهرضا نخستین مرکز NA را در استان راه‌اندازی کرد، گفت: در دوره قبل که در شهرضا بودم این انجمن تأثیر بسیار خوبی در ترک اعتیاد داشت.
وی با اشاره به اینکه دشمن می‌خواهد از طریق مواد مخدر سود کسب کند، تصریح کرد: اگر در مراکز ترک اعتیاد روانپزشک نباشد ترک اعتیاد اثری ندارد و حداقل یکسال باید معتاد بعد از ترک، زیر نظر روانپزشک باشد.
عقدایی با بیان اینکه ۱۲۰ سال قبل در دوره سلطنت ناصرالدین شاه تریاک توسط انگلیسی‌ها وارد ایران شد، گفت: در حال حاضر مشتقات شیشه در چند سال اخیر در کشور فراگیر شده است تا جایی که در داروهای لاغری از این ماده استفاده می‌کنند.
وی با بیان اینکه تجارت مواد مخدر در دنیا بعد از نفت مقام دوم را دارد، گفت: کشور ایران به دلیل اینکه بیشترین مصرف کننده را دارد و در راه ترانزیت قاچاق مواد مخدر است، بیشترین ضربه را می‌خورد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.