سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۴۵ - پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲

رئیس زندان شهرضا :

در زندان شهرضا معتادی وجود ندارد

رئیس زندان شهرضا گفت: در حال حاضر در زندان شهرضا معتادی وجود ندارد.

به گزارش شهرضانیوز، سید رضا موسوی در جلسه شورای مبارزه با موادمخدر شهرستان اظهار کرد: در طول سال ۵ تا ۶ هزار نفر در زندان وارد و خارج می‌شوند و توانسته‌ایم مصرف مواد مخدر را در زندان شهرضا به صفر برسانیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در زندان شهرضا معتادی وجود ندارد، افزود: هر هفته از ۵۰ زندانی تست اعتیاد گرفته می‌شود که همه تست‌ها منفی است.
رئیس زندان شهرضا گفت: در کاهش جمعیت کیفری در زندان برنامه‌های اصلاحی و فرهنگی انجام می‌دهیم و در این راستا کمیته کاهش آسیب داخل زندان را با حضور خود زندانیان داوطلب تشکیل داده‌ایم.
وی با بیان اینکه زندانیان خود در زندان مبارزه با مواد مخدر را دنبال می‌کنند، بیان کرد: در زندان شهرضا کلینیک ترک سیگار را راه‌اندازی کرده‌ایم و به دنبال آن کاهش مصرف سیگار را در زندان شاهد هستیم.
موسوی با اشاره به اینکه به هیچ وجه زیر سقف زندان مصرف سیگار نداریم، بیان کرد: زندانیان فقط در داخل هواخوری زندان در طول روز می‌توانند سیگار مصرف کنند و در شب به دلیل آلودگی در محیط زندان این امر امکان‌پذیر نیست.
وی تصریح کرد: برنامه‌های خدماتی رفاهی شامل ملاقات، تلفن و مرخصی به افرادی تعلق می‌گیرد که داوطلبانه سیگار را ترک کنند و وارد اتاق‌های سبز زندان می‌شوند.
رئیس زندان شهرضا اظهار کرد: اقدامات اصلاحی، فرهنگی که در زندان شهرضا انجام گرفته سبب شده، کاهش ۴۰ درصدی جمعیت کیفری را در یک سال و نیم گذشته داشته باشیم.
وی با بیان اینکه برنامه‌های اصلاحی تربیتی نتایج بسیار مثبتی داشته است، خاطرنشان کرد: در زندان درمان معتادان با متادون آغاز می‌شود و بعد از آزادی از زندان آنها را به مرکز مراقبت بعد از خروج در استان ارجاع می‌دهیم.
موسوی تصریح کرد: ارجاع معتادان به این مرکز باعث می‌شود که معتادان دوباره به سراغ مواد مخدر سوق پیدا نکنند.
وی افزود: برنامه‌های اصلاح تربیت و کاهش جمعیت کشوری و کاهش آسیب در داخل زندان باعث کاهش عرضه مواد مخدر در سطح شهرستان شده است.
رئیس زندان شهرضا با اشاره به اینکه با کمک خیران سبد کالایی بین خانواده‌های زندانیان توزیع شده است، تصریح کرد: در بحث اشتغال زندانیان با کمک مرکز فنی‌وحرفه ای کلاس‌های مهارت آموزی برای آنها دایر کرده ایم و تعدادی از زندانیان نیز در مزرعه زندان مشغول فعالیت هستند.
وی خاطرنشان کرد: کارآفرینان و صنعت‌گران می توانند در زندان شهرضا با توجه به امکانات موجود سرمایه‌گذاری کنند این امر به سود زندانیان و سرمایه‌گذاران است.

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “در زندان شهرضا معتادی وجود ندارد”

  1. محمد گفت:

    امیدواریم راست گفته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.