سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۳۵ - چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۲

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا خبر داد:

تأسیس شرکت تعاونی تولیدکنندگان گوشت قرمز در شهرضا

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: به منظور ساماندهی تولید و عرضه گوشت قرمز شرکت تعاونی تولیدکنندگان گوشت قرمز در شهرضا تأسیس می‌شود.

عبدالرضا تاکی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: به منظور بررسی تشکیل و تأسیس شرکت تعاونی تولیدکنندگان گوشت قرمز در شهرستان شهرضا جلسه‌ای با حضور نماینده اتحادیه تولیدکنندگان گوشت قرمز استان، اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی گوسفنداران شهرستان، نماینده شرکت تعاونی گاوداران شهرستان، کارشناسان اداره امور دام جهاد کشاورزی شهرضا و تعدادی از دامداران در محل این مدیریت برگزار شد.
وی با بیان اینکه در سطح شهرستان شهرضا ۱۹ هزار رأس دام سنگین و ۲۲۰ هزار دام سبک موجود است، افزود: سالیانه از این تعداد دام ۵۵۰۰ تن گوشت قرمز تولید می‌شود و در این زمینه رتبه شهرستان شهرضا در استان چهارم است.
وی افزود: در این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات این صنعت در شهرستان هدف از تشکیل این شرکت تعاونی که همه اعضا بر تشکیل آن اتفاق نظر داشتند ساماندهی تولید و عرضه گوشت قرمز اعلام شد.
مدیر جهادکشاورزی شهرضا بیان کرد: تعداد ۶ نفر از اعضای شرکت کننده به عنوان اعضای مؤسس شرکت مذکور جهت پیگیری، تشکیل و بررسی اخذ تسهیلات در این باره انتخاب شدند.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان شهرضا در حال حاضر دارای ۴۰۰ واحد فعال پرواربندی گوسفند و گوساله به صورت صنعتی و نیمه صنعتی است.
تاکی افزود: سالیانه در این شهرستان ۶۸ تن شیر خام تولید می‌شود که در این زمینه شهرضا رتبه سوم را در استان دارد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.