سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۳۰ - چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۲

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرضا:

در دهه فجر امسال ۱۳۵ برنامه در شهرضا برگزار می شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرضا گفت: امسال ۱۳۵ برنامه جهت گرامیداشت دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی پیش بینی شده که ۳۵ برنامه آن برنامه محوری است.

روح الله صالحپور در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با بیان اینکه دهه فجر فرصت مغتنمی است برای تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران از آنجایی که بر اساس افکار بلند و اندیشه متعالی حضرت امام (ره)تکوین یافته است، همواره در عوامل پیدایش و طرح شعارهای محوری و تبیین اهداف و آرمان‌های بلند و راهکارهای وصول به آن، با باورها و اعتقادها و آرمان‌های این شخصیت ملکوتی پیوندی نا گسستنی داشته است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) دو پدیده جدا ناپذیرند، افزود: دهه فجر دهه ماندگار و فراموش‌ نشدنی، تاریخ ملت بزرگ ایران اسلامی و یادآور شیرینی ایام روزهای پیروزی انقلاب اسلامی است.
رئیس ستاد دهه فجر انقلاب شهرضا با بیان اینکه یوم الله ۲۲ بهمن ماه به معنای بزرگداشت آرمان‌های اسلامی و اعتقادات دینی است که جوهره انقلاب اسلامی را تشکیل می دهد، تصریح کرد: حضور آگاهانه مردم در مراسم و مناسبت های ایام الله به ویژه یوم الله ۱۲ و ۲۲ بهمن از مصادیق پاسداری از ریشه های انقلاب و خنثی نمودن توطئه و تهدیدهای دشمنانی است که تلاش می کنند تا حضور مردم کمرنگ و کم‌فروغی در مراسم ایام الله دهه فجر به ویژه در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن داشته باشند.
وی بیان کرد: در دهه فجر ملت عزیز ایران سرنوشت خود را با اتکا به سه عنصر توکل به خداوند، هدایت و رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و حفظ وحدت کلمه و حضور گسترده و عظیم مردم رقم زدند.
صالحپور با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا حکومت اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد اما وظیفه ما تبیین دستاوردها است، گفت: دهه فجر مظهر شکوه، عظمت و فداکاری ملت ایران است این دهه یادآور حماسه ها و رشادتهای جوانان در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.
وی افزود: آگاه سازی و تاثیر گذاری انقلاب اسلامی و حرکت استقلال و آزادی خواهی ملت ایران در انقلاب ها و بیداری ملت های مختلف کشورهای اسلامی بسیار مهم و نقش آفرین است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرضا تصریح کرد: در این دهه باید سعی شود نقش مردم در برگزاری برنامه‌ها خصوصا جشنهای پیروزی انقلاب و به ویژه نسل جوان پر رنگ باشد و برنامه ها بیشتر با محوریت مردم با نشاط اجتماعی انجام شود.
وی اظهار کرد: ستاد عالی دهه فجر شهرستان شهرضا پس از تشکیل اولین جلسه و تبیین اهداف و ماموریتهای ستاد ، ۱۹ کمیته اصلی تشکیل که از این ۱۹ کمیته همگی حداقل هر کدام ۲ جلسه برگزار و برنامه های خود را اعلام نموده اند.
صالحپور با بیان اینکه امسال بیشتر شور و نشاط اجتماعی در برنامه ها مد نظر قرار داده شده، افزود: امسال ۱۳۵ برنامه جهت گرامیداشت دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی پیش بینی شده که ۳۵ برنامه آن برنامه محوری است که از مهمترین برنامه ها می توان به برخی از آنها اشاره کرد:
*حرکت کاروان میثاق با ولایت که این کاروان راس ساعت ۸:۳۰ از محل میدان شهید مفتح همراه با رژه موتور سواران ، ورزشکاران و خودروهای نظامی ، انتظامی، بسیج و سپاه، تاکسی‌های شهری به سمت گلستان شهدا
* اجرای مراسم باشکوه سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی همراه با برنامه های متنوع و اجرای سرود همگانی دانش آموزی در محل آستان مقدس امامزاده شاهرضا .
* برگزاری مراسم جشن انقلاب ویژه روحانیون و طلاب شهرستان روز دوشنبه ۱۲ بهمن ماه از ساعت ۹ صبح در محل بیت العباس شهرضا توسط جامعه روحانیت و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان .
*برگزاری مراسم مهمانی لاله ها ، غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهدای شهرستان روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه از ساعت ۱۴:۳۰ در محل گلزار شهدای شهرستان
* برگزاری نماز وحدت ۱۴ بهمن ماه در محل آماده گاه شهید محمد منتظری
* برگزاری مراسم بزرگ نورافشانی فجر و انقلاب شام ۲۱ بهمن ماه میادین شهرضا راس ساعت ۹ شب
* برگزاری مراسم جشن انقلاب همراه با تجلیل از پیشکسوتان خواهر انقلاب روز ۱۳ بهمن ماه
* حضور حماسی دشمن شکن و پر شور مردم فهیم ، ولایی و شهید پرور شهرستان شهرضا در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ماه .
وی با اشاره به دیگر برنامه های دهه فجر گفت: از دیگر برنامه ها می توان به برگزاری جشن های پیروزی انقلاب در تمامی روستاهای بخش مرکزی شهرستان ، فضا سازی و تزئین میادین شهرستان به مناسبت دهه فجر ، عیادت از بیماران صعب العلاج ، دیدار و سرکشی از خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران ، ویزیت رایگان در شهر و روستا ارسال پیامک به عموم شهروندان با موضوع انقلاب اسلامی ، فراخوان مقاله با عنوان انقلاب اسلامی ، برپایی نمایشگاه و فروشگاه عکس ، پوستر ،کتاب و سی دی انقلاب اسلامی ، برگزاری مسابقات ورزشی دارت ، بسکتبال ، فوتسال ، والیبال ، شنا ، کشتی ، تکواندو و وشو جام فجر اشاره کرد.
رئیس ستاد دهه فجر شهرضا خاطرنشان کرد: ۳۵ پروژه در قالب پروژه های آموزشی، روستائی، عمرانی، کشاورزی و صنعتی در این دهه به بهره برداری می رسد .

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.