سرویس: سیاسی ۱۲:۵۱ - چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۲

حجت الاسلام«فتح‌الله خوب‌بخت»:

هدف از حمایت تروریست‌های سوریه از طرف غرب، رنسانس بی دینی در جهان اسلام است

باور داستان هند‌جگرخوار برای همه کمی سخت بود اما حالا جلو تلویزیون جگر کشته‌ها را می‌خورند یا بحث جهاد نکاح نیز ازهمین مورد است.

به گزارش شهرضا نیوز به نقل از صاحب نیوز، حجت الاسلام«فتح‌الله خوب‌بخت» ریاست عقیدتی سیاسی گروه در همایش مسئولان سیاسی نیروهای مسلح استان اصفهان گفت: جدایی بعضی از نیروهای ارتشی سوریه از این ارتش و پیوستن به ارتش آزاد نمونه‌ای از نبود بینش سیاسی دریک  فرد نظامی است. اگر بینش سیاسی داشتندعیله کشور خود نمی جنگیدند.

وی در ادامه افزود: در قرون وسطی کشیش‌ها تا بدانجا پیش رفتند کشیشی نوعی مقام خدایی یافت و آنها بهشت وجهنم را می‌فروختند تا این‌که زیر فشار کلیسا رنسانس رخ داد و مردم به این نتیجه رسیدند که ما این خدا که در تمام امور خصوصی ما دخالت می‌کند را نمی‌خواهیم؛ البته درخالقیت خدا شک نمی‌کردند مثل دوران فرعون، اروپایی‌ها این خدایی که کلیسا ساخته بود را کنار گذاشتند؛ به نظر می‌رسد در زمان حاضر با بوجود آوردن سلفی‌گری که نقطه‌های تاریکی از تاریخ اسلام را ایجاد می‌کنند هدف آن است که تجربه لائیک کردن اروپا به‌وسیله آنها در مناطق اسلامی پیاده شود. اما این ایده شکست خواهد خورد.

ریاست عقیدتی سیاسی گروه ۵۵  درمورد سوریه وجنایات وهابیون نیز یادآور شد: دراین امور باید  بیشتر تامل کرد. درست است که وقتی نگاه می‌کنیم فقط عربستان را می‌بینیم اما به نظر نمی‌رسد که فقط عربستان پشت این ماجراها باشد. باور داستان هند‌جگرخوار برای همه کمی سخت بود اما حالا جلو تلویزیون جگر کشته‌ها را می‌خورند یا بحث جهاد نکاح نیز ازهمین مورد است. هدف آنها این است که مردم را به اصل دین اسلام بدبین کنند. کسی که جلوی دوربین این جنایات را می‌کند خودش متوجه نیست که بازیچه است، اما دنیا کانال‌های مشخصی برای هدایت بشر دارد. اگر چه امروز دنیای کفر می‌خواهد اسلام را بد معرفی کند اما اسلام راه خودش را باز می‌کند.

وی تصریح کرد: این موج اسلام‌گرایی که دراروپا وغرب وجود دارد درسالهای قبل نبود. مردم بالاخره تشخیص می‌دهند که اسلامی که آنها معرفی می‌کنند  اسلام واقعی نیست. این یعنی رشد اسلام ناب به محوریت ولایت.

خانم مسیحی لبنانی عبای سید حسن نصرالله را با قیمت بالامی‌خرد. او به ایران می ‌آید  در دانشگاه تهران دانشجویی از او تکه‌ای ازعبای سید حسن را می‌خواهد ولی او در جواب می‌گوید: ما چون دست‌مان به سید‌علی خامنه‌ای نرسیده عبای سید حسن را گرفتیم شما چرا قدر رهبرتان را نمی‌دانید.

حجت‌الاسلام«خوب‌بخت» درپایان گفت: عالم دینی باید یک روحانیت داشته باشد، اما وقتی تصویر رؤسای وهابیت مثل «بن‌باز» را می‌بینیم آیا این روحانیت را در او مشاهده می‌کنیم؟»

وی با ابیان این‌که امروز رسانه‌های غربی  پیشقراول جنگ نرم هستند گفت: زمانی رسانه‌های پشتیبان فعالیت‌های دشمن بودند  اما امروز میدان  عمل تغییر کرده است و رسانه‌ها پیشتاز هستند چنان‌چه قبل ازحمله آمریکا به عراق ، ‌سی. ان. ان  ۳۰ تیم رسانه‌ای فرستاده بود تا زمینه‌سازی کند وموفق هم شد و به عنوان منبع اصلی سایر رسانه‌های دنیا معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.