سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۵۹ - چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۲

برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت سازمان فنی و حرفه ای در سال ۱۳۹۳

پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت سازمان فنی و حرفه ای در سال ۱۳۹۳ برگزار می شود.

به گزارش شهرضا نیوز، معاون پشتیبانی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان در جمع رؤسای آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای شهرضا با اشاره به این که چهاردهمین دوره مسابقه ملی مهارت در سال گذشته برگزار شد گفت: تعهد استان در ارتباط با ثبت نام کارآموزان فنی و حرفه ای برای مراحل شهرستانی و استانی این مسابقه ۲۸ هزار نفر بود.
مصلحی تعهد سازمان فنی و حرفه ای استان را در سال جاری برای ثبت نام کارآموزان را ۳۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود: باید کلیه شهرستان های استان این تعداد نفرات را در ۵۵ مرکز ثبت نام و آنها را به سوی آزمون مراحل شهرستانی، استانی و نهایتا کشوری هدایت کنند.
وی با اشاره به این که استان اصفهان در چهاردهمین دوره مسابقات ملی مهارت سازمان فنی و حرفه ای توانست در جمع مجموع امتیازات در کل کشور رتبه اول را کسب کند اضافه کرد: در این دوره از مسابقات ۵ مدال طلا، ۵ نقره، ۳ برنز و ۹ دیپلم افتخار توسط کارآموزان دولتی و غیردولتی این استان کسب شد.
معاون پشتیبانی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان با اشاره به این که چهاردهمین دوره مسابقات ملی مهارت بین المللی در کشور آلمان برگزار شد گفت: کشور ایران توانست در این مسابقه با کسب ۲ مدال نقره، یک برنز و ۸ دیپلم افتخار رتبه خود را در سطح بین المللی از رتبه ۱۶ به رتبه ۴ ارتقاء دهد.
مصلحی با اشاره به این که پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت سازمان فنی و حرفه ای در سال ۹۳ برگزار می شود گفت: مرحله شهرستانی این دوره ا ز مسابقات در تاریخ ۲۵ بهمن ماه سال جاری ، مرحله استانی در اردیبهشت سال ۹۳ و مرحله کشوری در هفته دوم شهریور سال ۹۳ برگزار خواهد شد.
وی در پایان با اشاره به این که در آزمون المپیاد پانزدهمین دوره بالغ بر ۳۶ رشته ثبت نام می شود اضافه کرد: فناوری اطلاعات، تأسیسات الکترونیکی، جوشکاری، نقاشی خودرو، رباتیک، طراحی مهندسی مکانیک، جواهرسازی، کابینت سازی، جوشکاری، خیاطی، گل آرایی، آشپزی، کنترل صنعتی، ساخت و تولید، نجاری و لوله کشی تعدادی از رشته های این دوره از مسابقات است

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.