سرویس: اقتصادی ۱۶:۳۵ - جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۲

سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه

پیش‌بینی خرید تضمینی ۹ میلیون تن گندم/ افزایش ۱۵ درصدی خرید تا امروز

محسن دارایی در مورد خرید تضمینی گندم اظهارداشت: امسال خرید تضمینی با افزایش ۱۵ درصدی تا روز ۱۶ خرداد به یک میلیون و ۱۳۷ هزار تن رسیده  است.  سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه افزود: این افزایش خرید در حالی صورت گرفته  که خرید تضمینی گندم امسال به دلیل شرایط جوّی نسبت به سال گذشته […]

875732_PhotoAمحسن دارایی در مورد خرید تضمینی گندم اظهارداشت: امسال خرید تضمینی با افزایش ۱۵ درصدی تا روز ۱۶ خرداد به یک میلیون و ۱۳۷ هزار تن رسیده  است.

 سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه افزود: این افزایش خرید در حالی صورت گرفته  که خرید تضمینی گندم امسال به دلیل شرایط جوّی نسبت به سال گذشته با تأخیر آغاز شده است.

 * پیش بینی خرید تضمینی ۷ تا ۹ میلیون تن گندم

 وی گفت: براساس پیش‌بینی شرکت بازرگانی دولتی، میزان خرید تضمینی گندم امسال ۷ تا ۹ میلیون تن خواهد بود.

 به گفته دارایی، مسئولان جهاد کشاورزی هم میزان تولید گندم امسال را حدود ۱۲ میلیون تن پیش‌بینی کرده‌اند.

 دارایی با بیان اینکه هیچ‌گونه بدهی به کشاورزان گندم‌کار وجود ندارد،گفت: تاکنون ۸ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال وجوه خرید تضمینی به حساب کشاورزان واریز شده است.

 وی در پاسخ به اینکه آیا روند پرداخت پول گندم‌کاران تا آخر خرید تضمینی به موقع خواهد بود، گفت: صحبتی که با مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی در این زمینه داشتم، اعلام کردند، تمام تلاش خود را برای پرداخت بدون تأخیر پول گندم‌کاران تا آخر خرید تضمینی اعمال می‌کنند.

 *تحویل پول گندمکاران روزانه و در دو نوبت

 دارایی تأکید کرد: بلافاصله بعد از تحویل گندم‌های تحویلی از سوی کشاورزان، پول آنها روزانه طی ۲ نوبت به حسابشان واریز می‌شود.

 سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه تصریح کرد: خرید تضمینی گندم از ۱۵ استان و از ۱۷۸ مرکز به میزان و با ۱۷۴ هزار و ۶۰۰ محموله خریداری شده است.

 به گفته دارایی، استانهایی که گندم تحویل داده‌اند، شامل اصفهان، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی و خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، هرمزگان و گلستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.