سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۴۵ - سه شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۲

رئیس تاکسی‌رانی شهرضا مطرح کرد:

ساماندهی تاکسی‌های شهر در دستور سازمان تاکسیرانی

رئیس تاکسی‌رانی شهرضا گفت: در حال ساماندهی تاکسی‌های شهر هستیم و کسانی که قانون را رعایت نمی‌کنند از طریق کمیته انضباطی با آنها برخورد می‌کنیم.

اکبر بهارلو در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: تاکسیرانی شهرضا متشکل از تاکسی سرویس‌ها، مدارس تاکسی سرویس، تاکسی گردشی و خطوط ویژه است که هر کدام سهمی در حمل‌ونقل دارند.
وی با بیان اینکه هر یک از تاکسی‌ها یک وظایف تعریف شده دارند، افزود: خط ویژه موظف است در مبدأ و مقصد حرکت کند و مجاز به ایستادن در ایستگاه مبدأ است و نمی‌تواند در شیفت کاری از خط خود خارج شود.
رئیس سازمان تاکسیرانی شهرضا با اشاره به اینکه خط گردشی در تمام سطح شهر تردد می‌کند و در همه مسیرها می‌تواند مسافر سوار و پیاده کند، افزود: خط گردشی به هیچ وجه مجاز نیست دربست سوار کند و نمی‌تواند در ایستگاه توقف کند تا ظرفیت آن تکمیل شود، تنها برای پیاده کردن مسافر می‌تواند در ایستگاه توقف انجام دهد.
وی با بیان اینکه آژانس های تلفنی مجاز نیستند در بین راه مسافر سوار کنند، گفت: آژانس‌های تلفنی حرکت شان مثل خط ویژه است از یک مبدأ به چند مقصد با تلفن سرویس دهی انجام می‌دهند.
بهارلو با بیان اینکه تاکسی بی‌سیم می تواند در نقاط مختلف شهر ایستگاه داشته باشد اما با بی سیم زدن مسافر آن مشخص می‌شود، بیان کرد: اختصاص دادن تاکسی سرویس و بی سیم در شهر سقف نیاز آن را بایستی شهرداری هر شهر با هماهنگی شورای شهر تشخیص دهند.
وی با اشاره به اینکه تاکسی تلفنی دانشگاه آزاد شهرضا کار خط ویژه را در شهر انجام می‌دهد، تصریح کرد: اگر در برقراری نظم و اعمال قانون کوچکترین تبعیضی قائل شویم کل قانون زیر سئوال می‌رود. رئیس تاکسی‌رانی شهرضا با بیان اینکه دغدغه شورای شهر و شهردار حمل و نقل شهری است، اظهار کرد: بر اساس مصوبات و آئین نامه‌های اجرایی قانونی وزارت کشور تکلیف حمل و نقل بار و مسافر با شهرداری ها است و سازمان تاکسی رانی زیر مجموعه شهرداری است.
وی با اشاره به اینکه موانعی بر سر راه رانندگان تاکسی است، افزود: در تلاش هستیم با مذاکره با اتحادیه تاکسی‌رانان کشور مشکلات آنها را رفع و قانون‌مند شوند تا خدمت رسانی خود را به مردم درست انجام دهند.
بهارلو با اشاره به اینکه درصد مشخصی را باید تاکسی سرویس مدارس از حقوق رانندگان کم کند، اما مشاهده می‌شود درصدی بیشتر از نرخ مصوب اخذ می‌کنند، بیان کرد: در حال ساماندهی تاکسی‌های شهر هستیم و کسانی که قانون را رعایت نمی‌کنند از طریق کمیته انضباطی با آنها برخورد می‌کنیم.
وی تصریح کرد: مردم در صورت مشاهده تخلف در سیستم حمل و نقل، می‌توانند با ارسال پیامک به سامانه ۵۰۰۰۲۴۴۲۴۷ تخلف را گزارش دهند تا رسیدگی شود.
رئیس تاکسیرانی شهرضا با اشاره به اینکه برای رانندگان در جهت برخورد خوب با مسافران جلسه‌های آموزشی برگزار می‌شود، افزود: سازمان تاکسی‌رانی بر اساس قوانین ابلاغ شده با شهرداری است بنابراین از شورای شهر درخواست داریم کرایه‌ها را کارشناسی و تصویب کنند تا برای سال جدید نرخ‌های تاکسی‌های تلفنی، گردشی، مدارس، ویژه و اتوبوسرانی آماده و ابلاغ کنیم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.