سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۳۲ - یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۲

رئیس کمیته امداد شهرضا:

نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات ، ثمرات زیادی برای جامعه دارد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرضا گفت: نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات در جامعه ثمرات زیادی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و تقویت معیشت افراد بی بضاعت دارد.

حمید طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: زکات به عنوان واجب الهی تکلفی فردی و اجتماعی است که در آیات قرآن در کنار نماز ذکر شده است.
وی بیان کرد: با توجه به نگاه ویژه اسلام به بحث اقتصاد و نقش مهمی که زکات در زمینه از بین بردن محرومیت و زدودن فقر در جامعه دارد تلاش بیش از پیش در این حوزه امری ضروری است.
رئیس کمیته امداد شهرضا با بیان اینکه احیا و ترویج زکات مصداق بارز پیشی گرفتن در کارهای خیر است، گفت: پرداخت زکات و فرایضی از این نوع به دلیل اینکه به قصد رضای الهی انجام می‌‌شود، موجب رشد و تعالی انسان و ارتباط معنوی وی با خداوند می‌شود.
وی بر احیا و ترویج فریضه زکات در جامعه همچون به پا داشتن نماز تأکید کرد و افزود: تلاش در این راستا با توجه به تاثیرات بسیار مثبت آن وظیفه‌ای شرعی و همگانی است.
طاهری از پرداخت بیش از ۴ میلیارد ریال زکات مردم شهرستان شهرضا در ۸ ماهه سال ۹۲ خبرداد و افزود: با فرهنگ سازی مطلوب و تبلیغات سازنده درباره احیای سنت زکات در چند سال اخیر، این فریضه الهی جای خود را در شهرستان شهرضا پیداکرده است و مردم زکات واجب و مستحبی خود را پرداخت می‌کنند.
وی افزود: فریضه زکات به عنوان فرهنگ عمومی در شهرستان شهرضا نهادینه شده است و به طور قطع سال به سال از رشد بیشتری برخوردار خواهد شد.
رئیس کمیته امداد شهرضا خاطرشنان کرد: مصارف زکات علاوه بر سهم فقرا و نیازمندان در زمینه‌های پروژه های عمرانی مددجویان، جهیزیه و درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه پرداخت زکات مردم نسبت به مشابه سال قبل رشد ۷۰ درصدی داشته است، تصریح کرد: تأکیدات مکرر حق تعالی در قرآن بر اهمیت زکات و قرار گرفتن این عمل نیکو به عنوان یک فریضه، نشان از جایگاه و نقش ویژه آن در جوامع اسلامی دارد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.