سرویس: سیاسی ۱۸:۰۰ - جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۲

آیت الله علم الهدی :

فناوری هسته ای در معرض سقوط است/ برخورد با منتقدان فقط بردن آنها به زندان نیست

امام جمعه مشهد گفت: فناوری هسته‌ای ما در معرض سقوط و تعطیلی قرار گرفته و اگر محققان بیکار شوند یا فسیل شده یا در این کشور نمی‌مانند. ما کسی را مسئول نمی‌دانیم، هیچ‌کس منظور بدی نداشته؛ افرادی در نظام اشتباه کرده‌اند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد که در جوار بارگاه منور رضوی برگزار شد با بیان اینکه امروز نظام ما در دنیا چهار امتیاز دارد اظهار داشت: اولین امتیاز در توسعه دانشگاهیان و قدرت فناوری ما است که دشمن با بیان مسئله انرژی هسته‌ای سعی در از بین بردن آن دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امتیاز دوم در برابر استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی حلقه مقاومتی است که ما در برابر آنها به وجود آورده‌ایم و آنها به بهانه حمایت از تروریست با ما مقابله می‌کنند.
علم‌الهدی ادامه داد: ایران محور اقتدار است و غربی‌ها هر کاری در منطقه ما بخواهند انجام دهند، بدون گرفتن نظر ایران موفق نخواهند بود. ویژگی چهارم این است که ما به عنوان جبهه اسلام در برابر کفر ایستاده‌ایم و آنها عده‌ای وهابی مزدور را به جان ما انداخته‌اند تا با شیعه‌کشی و به عنوان مبارزه با کفر، شیعیان را ضعیف کنند.
امام جمعه مشهد با اشاره به امتیاز اول عنوان کرد: این امتیاز بحث فناوری است و ما دغدغه داریم، که استکبار دارد پیروز می‌شود ؛محور توسعه کشور ما فناوری هسته‌ای است و ما تنها کسانی هستیم که فناوری هسته‌ای را خودمان به دست آورده‌ایم و این مسئله قابل توجه است، محور توسعه فناوری ما، فناوری هسته‌ای ما است.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما به مذاکره کنندگانمان اعتماد داشته و دولت را هم زیر سوال نمی‌بریم، اما نگران هستیم و این مسئله را باید بگوییم و عزیزان در دولت باید اجازه دهند، کسانی که انتقاد دارند، حرفهایشان را بزنند و برخورد با منتقدان فقط بردن آنها به زندان نیست.
امام جمعه مشهد با بیان اینکه مسئله فناوری آب سنگین اراک از غنی‌سازی هم مهمتر است، ادامه داد: رئیس انرژی اتمی که فردی مؤمن است می‌گفت که اینجا یک شهرک عظیم است که پارک و تفریحگاه نیست بلکه یک شهرک فناوری است و محصول این شهرک پلوتونیوم است و این یعنی حرف اول فناوری هسته‌ای در جهان ولی این فناوری امروز تعطیل شده است.از ساخت و ساز راکتور اراک فقط ۲۰ درصد باقی مانده که ادامه ساخت آن تعطیل شده و چندین سانتریفیوژ از کار افتاده است، اما آن چیزی که خیلی برای ما مهم است، محققان ما هستند که در این زمینه کار می‌کنند.
امام جمعه مشهد اظهار کرد: محققان ما اگر بیکار شوند، یا در این کشور نمی‌مانند، یا اگر هم بمانند فسیل می‌شوند و این به عنوان یک دغدغه چیزی است که من باید بگوییم و به مردم هم انتقال داده شود.
وی اذعان داشت: برای چرخش سانتریفیوژهای ما، نباید در آن طرف دنیا تصمیم بگیرند، بنده متخصص فناوری هسته‌ای و حقوق بین‌الملل نیستم، اما عاقل که هستم و آدم عاقل وقتی این چیزها را می‌بیند نگران می‌شود، البته کسی را مسئول نمی‌دانیم چون کسی منظور بدی نداشته و افرادی در نظام ما اشتباه کرده‌اند، اما ما تا امروز مزدور نداشته‌ایم.
امام جمعه مشهد ادامه داد: ما ناامید هم نیستیم چون مملکت ما یک رهبر بیدار دارد ما نگران هستیم چرا‌که در ۲۰۰ سال گذشته هر وقت مسئولان ما به غرب نزدیک شدند، دین در مخاطره قرار گرفته بود.
منبع: رجانبوز

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.