سرویس: فرهنگی ۱۳:۱۶ - جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲

همکاری بهرام رادان با بازیگر فیلم های مستهجن در آستانه انتخابات چه پیامی دارد؟

معصومه طاهری: در زمانی‌ که تمام حواس‌ها به مقوله انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهرهاست و توجه رسانه‌ ها به این مساله حساس کشورمان معطوف شده است متاسفانه اخبار خوبی از وضعیت عرصه هنر به گوش نمی‌رسد و ولنگاریسم زیادی به‌ خصوص در عرصه هنر و سینما شاهد هستیم به‌ ویژه آن‌ که همواره در […]

معصومه طاهری: در زمانی‌ که تمام حواس‌ها به مقوله انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهرهاست و توجه رسانه‌ ها به این مساله حساس کشورمان معطوف شده است متاسفانه اخبار خوبی از وضعیت عرصه هنر به گوش نمی‌رسد و ولنگاریسم زیادی به‌ خصوص در عرصه هنر و سینما شاهد هستیم به‌ ویژه آن‌ که همواره در نزدیکی ایام انتخابات بعضی نامزدهای پوپولیست‌گرا و عوام‌ فریب از طریق هنرپیشه‌ها به‌ خصوص بازیگران مورد دار به تبلیغ برای خود می‌پردازند.

چه این‌ که در خبری آمده بود؛ بهرام رادان این روزها در کنار گلشیفته فراهانی بازیگر متواری فیلم های مستهجن غربی سرگرم تهیه تیزری است که در آن برای دختر ایرانی به‌نام «شهرزاد» مبتلا به کانسر (تومور) است درخواست کمک می‌شود. از قرار حالا حالاها باید از سوی این جماعت هنرمند نوکیسه و بی‌مبالات منتظر دسته‌گل‌های تازه‌ای باشیم. بعد از هنجار شکنی‌های اخیر بازیگران زن مانند نیکی کریمی و … حالا گوی به میدان آقایان افتاده است و بهرام رادان می‌خواهد تا با همکاری با فراهانی به نوعی او را تایید کند.

با کمال تاسف برخی از اهالی هنر سینما به جای این‌که همراه نظام و قوانین آن باشند درمسیر خلاف حرکت می‌کنند تا هم بیشتر دیده شوند و هم به ارزش‌های ملت ایران با حمایت همیشگی برخی از مسوولان نهادها و سازمان‌ها وادارت کشور دهن‌کجی کنند اما در عوض مسوولان سینمایی به‌جای توبیخ یا بایکوت هراندازه که بخواهند تریبون به حضرات می‌دهند تا هنرنمایی کنند.

32459_651-300x200
این درحالی است که در همه جوامع حتی همان هالیوودی که چشم خیلی از اهالی هنر به آن دوخته شد در درجه اول منافع ملی اهمیت دارد.

مطمئنا این همکاری رادان با فراهانی، مدیریت نشده نیست و برخی از متولیان سکولار عرصه سینما هم باید در پشت پرده این ماجراها هدایت‌گر باشند و گرنه به خوبی می‌دانیم که بازیگرجوانی‌ که به لطف پول‌های نهادهای دولتی به شهرت رسیده است هیچ وقت جرات نمی‌کند در کشوری که سینمایش کاملا دولتی و حکومتی است و از توبره بیت‌المال ارتزاق می‌کند این‌گونه گستاخانه با فردی که علنا فحشا را به تصویر می‌کشد و به ابزاری برای اسلام‌ ستیزی و ایران‌ستیزی غربی‌ها تبدیل شده است و به آن هم می‌بالد!! این‌ چنین همکاری کند و جولان بدهد.

درآینده نزدیک پرده هایی دیگر از علل هنجار شکنی افرادی چون رادان با فرارسیدن روزهای سرنوشت ساز ایران اسلامی منتشر خواهد گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.