سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۱۲ - پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲

کاهش تولید گلخانه های شهرضا به علت سرمای شدید

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: گلخانه های شهرضا به علت سرمای شدید دچار رکود و کاهش تولید شده اند.

به گزارش شهرضا نیوز، مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با اشاره به سرمای شدید و بی سابقه در چند سال گذشته گفت: نزول دما در سردترین ساعات شب تا منفی ۲۱ درجه سانتی گراد باعث افت شدید تولید محصول در گلخانه های تولید سبزی و صیفی و گل های شاخه بریده گردیده است.
تاکی با اشاره به تلاش گلخانه داران در جهت جلوگیری از یخ زدن نفت گاز و افت فشار گاز به منظور مراقبت از وسایل گرمازا افزود: حداکثر دمای گلخانه های مدرن در سردترین ساعات شب از ۸ درجه سانتی گراد صعود نکرده و فقط محصولات این گلخانه ها از خطر سرمازدگی رهایی یافته ولی افت شدید تولید را در پی داشته است و گلخانه های با درجه پایین تر مکانیزه بین ۲۰ تا ۴۰ درصد دچار خسارت سرمازدگی گردیده است.
وی اضافه کرد: افت شدید عملکرد در تمامی گلخانه های شهرستان محرز و بهره برداران با متحمل شدن هزینه های زیاد بلاخص مصرف سوخت و برق با افت شدید بهره وری مواجه شده اند.
تاکی با اشاره به تداوم سرما و نزول بیش از حد دما گفت : به نظر می رسد که بعضی از محصولات باغی حساس از جمله انار به عنوان اولین محصول باغی شهرستان و نیز باغات زیتون دچار خسارت شدید شده باشند که میزان خسارت دقیق محصولات مذکور متعاقبا گزارش خواهد شد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.