سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۲۰ - پنج شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد شهرضا:

فرمول‌های توسعه اقتصادی اروپا در ایران عملیاتی نمی‌شود

بهرام منتظری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: صحبت‌های کاندیداها در باب مسایل اقتصادی کشور نشان می‌دهد که آن‌ها شناخت چندانی از جامعه ایران و اقتصاد آن ندارند. وی افزود: جامعه ایران پیچیده است و فرمول‌های توسعه اقتصادی اروپایی تاکنون در ایران جواب نداده است چرا که زیرساخت‌های اقتصادی ایران با اروپا […]

13910605000194_PhotoAبهرام منتظری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: صحبت‌های کاندیداها در باب مسایل اقتصادی کشور نشان می‌دهد که آن‌ها شناخت چندانی از جامعه ایران و اقتصاد آن ندارند.

وی افزود: جامعه ایران پیچیده است و فرمول‌های توسعه اقتصادی اروپایی تاکنون در ایران جواب نداده است چرا که زیرساخت‌های اقتصادی ایران با اروپا متفاوت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد شهرضا تاکید کرد: در اروپا قوام دولت بستگی تامی با مالیات دارد اما در ایران دوام مردم به عملکرد دولت بستگی دارد و فعالیت‌های اشتباه دولتی می‌تواند اقتصاد ایران را تضعیف کند.

وی با بیان اینکه تنها قشری از جامعه که مالیات خود را به شکل صحیح پرداخت می‌کند کارمندان دولتی هستند، گفت:  مایلت  دیگر بخش‌ها در ایران  مبنای صحیحی ندارد و این اصلی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

منتظری با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته دولت ناظر اقتصاد است نه عامل اقتصاد گفت: در اروپا دولت رفاه ‌دهنده توسط پول مردم است اما در ایران دولت وظیفه دارد از پول نفت و موارد دیگر برای ایجاد رفاه مردم استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه بنابر فرموده رهبر معظم انقلاب برای شکوفایی اقتصادی کشور باید از اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت فاصله بگیریم، تاکید کرد: نکته مهم اینجاست که کاندیداها درباره رهایی اقتصاد ایران از تک محصولی بودن برنامه شاخصی نداشتند که این موضوع را باید در برنامه‌های خود مد نظر قرار دهند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.