سرویس: فرهنگی ۰۹:۴۵ - پنج شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲

نماینده اسبق بوئین‌زهرا در مجلس:

نسخه نهضت امام (ره) برگرفته از مبارزات امام رضا (ع) در برابر هارون بود

حجت‌الاسلام اکبر حمیدزاده در مراسم سومین روز درگذشت آیت الله طاهری اصفهانی که در مسجد سید اصفهان برگزار شده بود، اظهار داشت: در نهج‌البلاغه میان رهبران الهی و رهبران غیرالهی تمایز قائل شده چرا که آنان تکیه‌گاه باور راستین مردم هستند. وی افزود: نسخه نهضت امام خمینی (ره) برگرفته از مبارزات امام هفتم شیعیان در […]

13920313000319_PhotoAحجت‌الاسلام اکبر حمیدزاده در مراسم سومین روز درگذشت آیت الله طاهری اصفهانی که در مسجد سید اصفهان برگزار شده بود، اظهار داشت: در نهج‌البلاغه میان رهبران الهی و رهبران غیرالهی تمایز قائل شده چرا که آنان تکیه‌گاه باور راستین مردم هستند.

وی افزود: نسخه نهضت امام خمینی (ره) برگرفته از مبارزات امام هفتم شیعیان در برابر هارون بود و تألیفات ایشان اشاره به این مطلب دارد.

نماینده اسبق بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موفقیت امام (ره) مرهون یاران و همراهانی بود که از همان نخستین روزهای نهضت با ایشان همراه شده و نهضت بزرگ اسلامی را به ثمر رساندند.

وی گفت: این منطق امام بود که خدا از عالمان پیمان گرفته که بر گرسنگی مظلومان صبر روا ندارد و عالمان ترجمان اندیشه‌های الهی هستند.

رئیس بنیاد تاریخ انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: شخصیت علمی آیت‌الله طاهری آنچنان قابل تأمل است که ایشان اجازه نقد روایت و اجتهاد و موارد دیگر را دارا است و حتی علامه کاشف‌القطاء از ایشان به عنوان یک علامه نام می‌برند.

این مسئول بیان داشت: همچنین آیت الله خوانساری، آیت‌الله حکیم، آیت الله خویی، امام خمینی (ره)، آیت الله زنجانی و بزرگانی از این قبیل بر اجتهاد ایشان تأکید داشته‌اند، اما وی به پاس قدردانی از مردم اصفهان تا پایان عمر خویش در این شهر سکونت گزیدند.

حمیدزاده در بیان ابعاد مختلف پیام رهبران معظم انقلاب در مورد درگذشت ایشان گفت: معظم له نیز در پیام خود ایشان را به دو اعتبار مورد خطاب قرار دادند و در عبارتی از ایشان به عنوان مردی بزرگ و عالمی مجاهد و در جای دیگر از ایشان به عنوان یک پدر شهید یاد می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.