سرویس: بین الملل ۰۷:۵۳ - پنج شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲

اعتراف نظامی آمریکایی به قتل عام ۱۶ غیر نظامی افغان در قندهار

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، «رابرت بیلز» نظامی ۳۹ ساله آمریکایی به قتل ۱۶ غیرنظامی افغان در سال گذشته میلادی اعتراف کرد و این در حالیست که تلاش می کند با شرکت در جلسه بازجویی نظامی، از مجازات مرگ فرار کند. این نظامی آمریکایی ۱۶ فقره قتل خود را در ماه مارس […]

13920315000429_PhotoAبه گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، «رابرت بیلز» نظامی ۳۹ ساله آمریکایی به قتل ۱۶ غیرنظامی افغان در سال گذشته میلادی اعتراف کرد و این در حالیست که تلاش می کند با شرکت در جلسه بازجویی نظامی، از مجازات مرگ فرار کند.

این نظامی آمریکایی ۱۶ فقره قتل خود را در ماه مارس سال گذشته میلادی در جنوب افغانستان مرتکب شده است.

وکیل وی اخیرا اعلام کرده است که موکلش در صورتی گناهکار بودن خود را اقرار خواهد کرد که دادستان ها در پی اعدام وی نباشند.

گفته می شود که قربانیان جنایت این نظامی آمریکایی از ناحیه سر هدف شلیک گلوله قرار گرفتند.

درحالیکه دادستان های آمریکایی در ماه نوامبر سال گذشته میلادی درخواست اعدام برای بیلز را مطرح کردند و حتی تاریخ موقتی نیز برای برگزاری دادگاه نظامی وی در ماه سپتامبر معین شد،‌ وکیل این نظامی آمریکایی هفته گذشته اعلام کرد که با ارتش آمریکا برای حذف گزینه اعدام برای موکلش به توافق رسیده است آن هم به شرطی که این مجرم به جرم خود اعتراف کند.

بر اساس این خبر، بیلز پایگاه خود در جنوب ولایت قندهار را در شب ۱۱ مارس سال ۲۰۱۲ میلادی ترک می کند و بعد از آن جنایت و قتل عام افغان ها را مرتکب می شود.

اینطور گفته می شود که این نظامی جسد چندین قربانی قتل عام خود را به آتش کشیده است.

وکیل این نظامی موضوع تاثیر مصرف الکل و مواد مخدر و استرس را در بروز این حادثه غمبار دخیل می داند. دادستان های مسئول رسیدگی به این پرونده، قتل عامی که این نظامی آمریکایی مرتکب شده است را شنیع و نفرت انگیز خوانده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.