سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۲۱ - شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲

مدیر جهادکشاورزی شهرضا خبر داد:

صادرات ۸ تن از انواع فلفل و گوجه فرنگی به کشورهای حوزه خلیج فارس

مدیرجهادکشاورزی شهرضا گفت: حدود ۸ تن از انواع فلفل و گوجه فرنگی به کشورهای حوزه خلیج فارس و آذربایجان صادر می شود.

عبدالرضا تاکی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: در شهرستان شهرضا از سطحی معادل ۳۵ هکتار گلخانه تولید سبزی و صیفی که عمدتاً مکانیزه و دارای اتوماسیون لازم جهت سیستم های گرماده و خنک کننده می باشند در حال حاضر روزانه حدود ۳۲ تن محصول شامل انواع فلفل های رنگی، انواع گوجه، خیار، بادمجان برداشت می شود.

وی افزود: مقدار زیادی از این محصولات تولیدی با توجه به وجود شرکت تعاونی فعال گلخانه داران در شهر ستان پس از جمع آوری و حمل به تهران در بازارهای داخلی و نقاط مختلف کشور عرضه و حدود ۸ تن از انواع فلفل و گوجه فرنگی به کشورهای حوزه خلیج فارس و آذربایجان صادر می شود.
مدیرجهادکشاورزی شهرضا تصریح کرد: در سطحی حدود ۵/۴ هکتار از تولید این محصولات محصولات هیچ نوع سمی استفاده نمی شود و مبارزه با آفات و بیماری‌ها به روش بیولوژیکی، فیزیکی و مکانیکی انجام می شود و محصولات تولیدی آن با برچسب سلامت به بازار عرضه می شود.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه توسط اداره امور اراضی این مدیریت از ۴۱ مورد از طرح های تبصره ۴ و همچنین ۳ مورد از طرحهای تبصره ۱ مورد استعلام شرکت های مشاوره ای جهت اجرای طرحهای وابسته به بخش کشاورزی و دام که توسط متقاضیان ارائه گردیده مورد بازدید قرار گرفت.
تاکی گفت: پس از بررسی و کنترل رعایت فواصل قانونی و استعلام از ادارات مربوطه نسبت به ارسال پرونده جهت طرح در کمیسیون به استان ارسال و پس از موافقت با ۲۶ مورد از طرحهای تبصره ۴و ۴ مورد از طرحهای تبصره ۱ نسبت به نظارت جهت حسن اجرای کار اقدام شده است.
وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه توسط این مدیریت پنج میلیون و سیصد هزار لیتر سوخت گازوئیل جهت استفاده ماشین آلات کشاورزی، گلخانه ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها بین ۶۸۶ نفر بهره بردار با معرفی به شرکت نفت توزیع گردیده است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.