سرویس: بین الملل ۱۲:۵۶ - جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲

اتهام شیخ الازهر به ایران

شیخ احمد الطیب، درتازه ترین موضع درامارات متحده عربی از آن چه که وی آن را دخالت ایران در امور داخلی سوریه دانست به شدت انتقاد کرد. تسنیم به نقل از القدس العربی نوشت: احمد الطیب شیخ الازهر درکنفرانسی خبری در دبی گفت،موضع الازهر درخصوص دخالت های ایران درمسائل داخلی سوریه وبخصوص کشورهای عرب حوزه […]

1234658745شیخ احمد الطیب، درتازه ترین موضع درامارات متحده عربی از آن چه که وی آن را دخالت ایران در امور داخلی سوریه دانست به شدت انتقاد کرد.

تسنیم به نقل از القدس العربی نوشت: احمد الطیب شیخ الازهر درکنفرانسی خبری در دبی گفت،موضع الازهر درخصوص دخالت های ایران درمسائل داخلی سوریه وبخصوص کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس، موضحی بسیار واضح ومحکم است وما این دخالت‌ها را به‌شدت را محکوم می کنیم.
وی در ادامه به خبرنگاران گفت؛ توطئه‌هایی با هدف تجزیه وتقسیم جهان عرب در دست تدارک است و باید دربرابر این توطئه‌ها ایستاد و آنها را درنطفه خفه کرد ما با این دسیسه‌ها تنها از طریق وحدت جهان عرب وجهان اسلام می‌توانیم مقابله کنیم.
وی در ادامه گفت؛ الازهر تلاش می‌کند دربرابر افکار گروه‌های مذهبی تند‌رو ایستادگی کند، واکنون نیز با برخی از این قبیل افکار تندرو در جهان عرب و جهان اسلام مقابله خود را آغاز کرده‌ایم.  شیخ الازهر دربخش دیگری از سخنانش به خبرنگاران گفت؛ شبکه ماهواره ای الازهر اکنون حرکت وسیع وستوده شده ای را برای مقابله با افکار گروه های تندروی مذهبی آغاز کرده وبه این حرکت خود ادامه خواهیم داد.
وی درباره سیاست الازهر نیز توضیح داد؛ الازهر تنها در برهه‌ای بسیار محدود از تاریخ خود آن هم به دلایل کاملاً استثایی در سیاست دخالت کرد، اما بلافاصله از سیاست فاصله گرفت ومسیر اصلی خود را باز شناخت، از این رو اکنون نیز حاضر نیستیم بپذیریم گروهی دین وسیاست را باهم دخالت دهند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.