سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۳۸ - شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۲

مدیر پژوهشی واحد شهرضا:

ارائه ۲۳۰ مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا

معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا گفت: در هفته پژوهش ۲۳۰ مقاله به صورت سخنرانی و پوستر توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا ارائه شد.

به گزارش شهرضانیوز، عباس معلمی در مراسم اختتامیه هفته پژوهش که در سالن اجتماعات دانشکده علوم پایه برگزار شد در جمع اساتید و دانشجویان اظهار کرد: در نهمین همایش پژوهشی امسال در واحد شهرضا ۲۷۳ مقاله از اساتید و دانشجویان دریافت شد که بعد از داوری ۳۹ مقاله به صورت سخنرانی و ۱۷۱ مقاله به صورت پوستر ارائه شد.
وی گفت: برای اولین بار امسال در هفته پژوهش ۷ کارگاه آموزشی، پژوهشی در رشته های متفاوت برای دانشجویان برگزار شد.
حسین فقیهیان معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در ادامه مراسم گفت: اهمیت دادن به هفته پژوهش و گرامی داشت این ایام در دانشگاه های کشور نشأت گرفته از توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
وی افزود: بر اساس فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی برای توسعه ملی محققان و پژوهشگران دانشگاهی باید به جای چشم دوختن به بیرون مرزهای کشور نگاه به درون و توانمندی های خود داشته باشند.
معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد شهرضا با اشاره به جایگاه ممتاز علمی کشور در تراز کشورهای پیشرفته گفت: در قبل از انقلاب اسلامی جوانان دانشگاهی باور به انجام کار تحقیقاتی در داخل کشور نداشتند و همه امیدها به امکانات خارج از کشور بود، ولی امروز جوانان دانشمند ایرانی در غنی سازی اورانیوم،ساخت سانتریفیوژهای با ۶۰ هزار دور در دقیقه، داروهای رادیواکتیو و صدها پیشرفت علمی دیگر به خود باوری لازم رسیده اند.
عضو هیئت علمی واحد شهرضا گفت: اعضای هیئت علمی هم وظیفه سنگین پژوهشگر خوب بودن را بر دوش دارند و هم باید نسبت به تربیت دانشجویان پژوهشگر اهتمام جدی ورزند.
خاطرنشان می سازد در این مراسم از سه نفر اساتید دانشگاه اعم از دکتر علیرضا نظام زاده پژوهشگر برتر منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامی و دانشکده علوم پایه، دکترامیرعباس نوربخش پژوهشگر برتر دانشکده فنی و مهندسی و دکتر نفیسه واعظ شهرستانی پژوهشگر برتر دانشکده علوم انسانی تجلیل شد.
در بخش دانشجوئی نیز سید احمد حسینی-محسن همتی-عزیزاله شهبازی- محمدرضا زمانی-نجمه زارعی-صدف سعیدی-هما عطاری-سیده متین امینی نژاد و سارا ابراهیمی لوح پژوهشگران دانشجو دریافت کردند.
pagohesh2

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.