سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۳۸ - شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۲

رئیس جهاد کشاورزی شهرضا خبر داد:

گازسوز شدن بیش از ۶۰ گلخانه/تولید ۷میلیون شاخه گل در شهرضا

رئیس جهاد کشاورزی شهرضا با بیان اینکه بیشتر گلخانه های شهرستان از گاز استفاده میکنند گفت: از ۱۱۵ واحد گلخانه در شهرضا ۶۵ واحد آن گازسوز شده اند.

به گزارش شهرضا نیوز، تاکی اعتبارات قرار گرفته در اختیار گلخانه داران برای گازسوز نمودن واحدهای تولیدی را بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال عنوان کردو افزود: برای دریافت گازوئیل توسط صاحبان تولید علاوه بر مراجعات مکرر نیاز به ثبت نام اینترنتی و گذر زمان طولانی بود که با گاز سوز شدن گلخانه ها این مشکلات مرتفع شده است.
وی کل زمین در اختیار گلخانه داران را ۳۸ هکتار عنوان کرد و گفت: در ۳۴ هکتار از گلخانه ها انواع سبزی و سیفی جات شامل خیار، گوجه، فلفل و بادمجان و در ۴ هکتار دیگر انواع گل های زینتی شامل گل رز، لیسیانتوس ، ژربرا و آلسترومریا کشت می شود.
وی افزایش راندمان تولید، کاهش هزینه های تولید، صرفه جویی در وقت و زمان تولید کننده و عدم نیاز به نقدینگی برای خرید سوخت را از جمله مزایای این طرح عنوان کرد.
تاکی در پایان افزود: سالیانه بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ تن انواع سبزی و سیفی جات و ۷ میلیون شاخه گل های زینتی درگلخانه های این شهرستان تولید می شود که ۸۰ درصد آن به استان و شهرستان های دیگر صادر می شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.