سرویس: دین و اندیشه ۱۲:۵۳ - جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲

سفارش مؤکد رهبرانقلاب برای ثبت ناگفته‌های آیت‌الله علامه حسن‌زاده آملی

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر ثبت و ضبط ناگفته‌های آیت‌الله علامه حسن‌زاده آملی سفارش موکد دارند، گفت: متاسفانه آثار پزشکی، سلامت معنوی تعریف شده برابر با معارف ما را ندارد. به گزارش  تسنیم، باقر لاریجانی در سومین همایش طبیب روحانی در راستای تقدیر از آیت‌الله علامه […]

2145854رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر ثبت و ضبط ناگفته‌های آیت‌الله علامه حسن‌زاده آملی سفارش موکد دارند، گفت: متاسفانه آثار پزشکی، سلامت معنوی تعریف شده برابر با معارف ما را ندارد.

به گزارش  تسنیم، باقر لاریجانی در سومین همایش طبیب روحانی در راستای تقدیر از آیت‌الله علامه حسن‌زاده آملی با اشاره به اینکه آیت‌الله علامه حسن‌زاده آملی با نگاهی که به ابعاد روحی داشته‌اند تبدیل به شخصیت طبیب روحانی شده‌اند و در عرصه فعلی کمتر عالمی را می‌بینیم که در تخصص‌های مختلف سرآمدی خود را حفظ کنند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب طی عیادتی که در چند ماه اخیر داشتند فرمودند ناگفته‌های زیادی از آیت‌الله حسن‌زاده آملی باقیمانده است که باید برای آیندگان ثبت و ضبط شود.
وی افزود: انسان ابعاد مختلفی دارد و شاید شناخت این ابعاد برای دروس پزشکی اهمیت زیادی داشته باشد چرا که به طور عُرف پزشکان مسئول سلامت مردمند و تعریف سلامت خود جای بحث دارد و پزشکان با بهره‌گیری از سلامت معنوی می‌توانند نگاه تأثیرگذارتری برای درمان بیمار داشته باشند.
لاریجانی با اشاره به اینکه آنچه در آثار پزشکی از سلامت معنوی تعریف شده برابر با معارف ما نیست، افزود: در کشورهای غربی و دنیا نگاه سطح پایینی به سلامت معنوی دارند و نکاتی مانند داشتن آرامش، احساس توانمندی، امید به آینده و نگاه مثبت به دیگران داشتن را در این مقوله می‌گنجانند در حالی که در فرهنگ ایرانی جایگاه والاتری برای سلامت معنوی در نظر گرفته شده است.
وی علامه محمدحسن طباطبایی و میرزا ابوالحسن شعرانی را از اساتید آیت‌الله حسن‌زاده آملی برشمرد و بیان داشت: تاکنون ۱۰۰ تا ۲۰۰ اثر از این استاد بزرگ به چاپ رسیده که تمام کلمات این آثار با عمق جان وی در آمیخته است تا حدی که عنوان می‌کند که برای نوشتن برخی از کتب اربعین‌های زیادی را گریه کرده و شب‌های زیادی را با شب‌زنده‌داری به صبح رسانده تا بتواند با درک مطلب آن را بر روی صفحه کاغذ بیاورد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در همایش طبیب روحانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور آیت‌الله علامه حسن‌زاده آملی، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، باقر لاریجانی رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران، محمدرضا منصوری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران) و سایر مسئولان از جایگاه علمی، روحانی این عالم برجسته دینی تقدیر به عمل آمد.
دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.