سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۲۳ - شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲

خبر تکمیلی2/هنوز صدای قدم های مدرس شنیده می شود:

پس از ۴ سال خانه شهید مدرس به موزه تبدیل نشد

خانه تاریخی مرحوم مدرس، خانه ای که روزگاری ماوای مرد بزرگ ملی _ مذهبی ایران بود، اکنون در انزوا و خاموشی، ترک های ناشی از فرسودگی را بر پیکر خود، احساس می کند.

خانه ای که روزی قرار بود به موزه تبدیل شود اما در حد حرف و وعده تا به امروز باقی مانده است و چند سالی هست تلاشی برای مرمت و بازسازی آن صورت نگرفته است.

نماینده مردم شهرضا در مجلس در تاریخ ۱ آبان ماه ۱۳۸۸ در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس گفت: «خانه مسکونی شهید مدرس در روستای اسفه از توابع شهرستان شهرضا به موزه تبدیل خواهد شد.

وی افزود: این موزه در روز ۱۰ آذر سالروز مجلس شورای اسلامی توسط لاریجانی رئیس شورای اسلامی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.»

و چهار سال است که ۴ بار ۱۰ آذر آمده است اما هنوز خانه آیت الله مدرس افتتاح و موردبهره برداری قرار نگرفته است. البته نماینده مردم در مجلس هم اشاره ای نکرده که ۱۰ آذر چه سالی قرار است موردبهره برداری قرار گیرد ؛ گویی خود می دانست که به این زودی ها قرار نیست این اتفاق بیفتد و از ذکر سال بهره‌برداری موزه نامی نبرده است.

حال ۴ سال است از سخن نماینده مردم شهرضا می گذرد اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرضا در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز در این باره اظهار کرد: میراث فرهنگی حدود سه سال پیش خانه آیت الله مدرس را مرمت و بازسازی کرد.

محمدحسن شبانی درخصوص اقدامات انجام شده افزود: در آن سال تأسیسات زیربنایی، یکی از حیاط های خانه و پشت بام آن را مرمت شد.

وی افزود: از حدود سه سال پیش دیگر اعتباری تخصیص پیدا نکرد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.