سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۲۸ - پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲

خبر تکمیلی1/هنوز صدای قدم های مدرس شنیده می شود:

میراث فرهنگی، خانه تاریخی آیت الله مدرس را دریابد

تخریب خانه مدرس در روستای اسفه بر اثر عدم رسیدگی و فرسودگی، این روزها به گوش می رسد، خانه ای که یک روز قرار بود به موزه تبدیل شود اما اکنون به خرابه ای تغییر هویت داده است.

روحانیون، نویسندگان و هنرمندان در هرکجای جهان از مفاخر کشورشان به شمار می‌آیند و حفظ یاد و خاطرشان، موید جایگاه فرهنگی یک جامعه است. در این راستا، حفظ منازل چهره‌های سر‌شناس و تبدیل آن‌ها به موزه، یکی از اصلی‌ترین اقداماتی‌ست که ضرورت تاریخی دارد.

درخصوص حفظ و صیانت از منازل چهر‌های مشهور و بناهای تاریخی با ارزش‌های فرهنگی، سال به سال اخبار تلخ و متاسف کننده‌ای به گوش می‌رسد.

 تخریب خانه مدرس در روستای اسفه بر اثر عدم رسیدگی و فرسودگی، این روزها به گوش می رسد، خانه ای که یک روز قرار بود به موزه تبدیل شود اما اکنون به خرابه ای تغییر هویت داده است. به منظور آگاهی از آخرین وضعیت خانه مدرس با آیت اله کاظمی یکی از اهالی روستای اسفه که زمانی کلیددار خانه مدرس بود گفت‌و‌گوی کوتاهی انجام دادیم که ضمن تشکر از ایشان در ذیل از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.

آیت اله کاظمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهرضانیوز پیرامون وضعیت خانه آیت الله مدرس در روستای اسفه اظهار کرد: در حال حاضر کلید خانه آیت الله مدرس در دست شورای روستای اسفه است، اما باید بگویم که دیگر کلیدی باقی نمانده درب منزل باز است.

وی افزود: حدود ۵ سال پیش با جلساتی که با حیدرپور، نماینده مردم شهرضا در مجلس داشتیم ۸۰ میلیون تومان اعتبار برای مرمت خانه آیت الله مدرس اختصاص یافت.

کاظمی افزود: مرمت خانه شروع خوبی داشت، پیمانکار مشغول به کار شد و فقط پشت بام خانه و محوطه را تعمیر کرد و دیگر مرمت ادامه پیدا نکرد و مشخص نشد چه مقدار از ۸۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص پیدا کرد.

وی تصریح کرد: سال هاست خانه نیمه کاره رها شده و در حال حاضر در حال خراب شدن است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.