سرویس: سیاسی ۱۰:۱۴ - دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۲

راهی جز مقاومت در برابر آمریکا نداریم / ملت باید کارآمدی دولت را احساس کنند

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: در مقابله با دشمنان و در راس آنها آمریکا جز با مقاومت و تکیه بر رئیس جمهوری مقاوم نمی‌توان ایستاد. به گزارش نسل بیدار به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در همایش بین‌المللی «بیداری اسلامی دستاورد قیام خونین ۱۵ خرداد» که امروز در سالن تجمعات مدرسه فیضیه […]

13910816000156_PhotoAنماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: در مقابله با دشمنان و در راس آنها آمریکا جز با مقاومت و تکیه بر رئیس جمهوری مقاوم نمی‌توان ایستاد.

به گزارش نسل بیدار به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در همایش بین‌المللی «بیداری اسلامی دستاورد قیام خونین ۱۵ خرداد» که امروز در سالن تجمعات مدرسه فیضیه قم برگزار شد با بیان اینکه سه مقطع تاریخ حساس در زندگی بشر وجود داشته است اظهار کرد: فرعون و فرعونیان همه نیروی خود را گردآوردند تا اراده الهی محقق نشود اما اراده الهی بر این بود که سه زن یعنی مادر حضرت موسی(ع)، خواهر آن حضرت و آسیه همسر فرعون مانع از خواسته او شوند.

وی افزود: در زمان عباسیان هم دستگاه حکومتی همه توان خود را به کار گرفت تا اراده الهی محقق نشود اما در شب نیمه شعبان فرزند امام حسن عسکری(ع) به دنیا آمد و وعده خداوند تحقق یافت.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه در دوران معاصر هم بندگان عصیان‌گر به دنبال عدم تحقق اراده الهی هستند گفت: تفاوت این دوره با گذشته این است که در آن زمان بحث حاکم دینی مطرح بوده است اما امروز حاکمیت دینی رخ می‌نمایاند که بر خلاف حاکم دینی که یک طرفه بود دارای دو طرف یعنی رهبری الهی و مردم است.

وی ادامه داد: حاکمیت دینی به معنای تحقق اراده الهی در سطح جهان بوده و تفاوت دیگر این است که تا دیروز امامی پس از امام دیگر وجود داشت اما وعده خداوند بر امامت حضرت ولی عصر(عج) است و باید زمینه ظهور ایشان فراهم شود.

سعیدی با اشاره به اسباب و علل تحقق اراده الهی در طول تاریخ عنوان داشت: در زمان فرعون و عباسیان چند نفر جزو عوامل بودند و امروز باید شرط کافی برای حاکمیت الهی بر روی زمین فراهم باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران امام خمینی(ره) را آغازگر بیداری اسلامی و بسترساز حکومت جهانی مهدوی دانست و افزود: ملت ایران هم شرط کافی برای آماده کردن بقیه لوازم هستند.

وی اضافه کرد: ۱۲۰۰ علامت برای ظهور ذکر شده که بیشتر آنها اتفاق افتاده است؛ برخی نشانه‌ها بیان‌کننده حوادثی در مقاطعی از تاریخ است و برخی دیگر هم بیان مقدمات سبب‌سازی هستند؛ در روایات نقش مردم ایران و قم در زمینه‌سازی برای ظهور ذکر شده است.

سعیدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران دارای دو رکن رهبری و مردم است گفت: رهبری شرط لازم و مردم شرط کافی هستند تا بتوانند بسترهای مناسب برای حکومت الهی را فراهم کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: مردم ایران پرچم‌دار زمینه‌سازی حکومت الهی هستند؛ در این میان پنج نوع آمادگی لازم است که نخستین آنها آمادگی فردی است؛ آمادگی سبب‌سازی هم دومین آنهاست زیرا خوب بودن فردی کافی نبوده و انسان باید برای امام زمان خویش کاری انجام دهد.

وی افزود: حکومت دینی پیش از ظهور هم جزو آمادگی‌ها محسوب می‌شود؛ کسانی که ۹ دی به خیابان‌ها آمدند جزو سبب‌سازان هستند نه آنان که با دشمنان سازش کردند.

سعیدی با بیان اینکه تحول در منطقه خاورمیانه چهارمین آمادگی برای ظهور امام عصر(عج) است گفت: ملت ایران امروز پرچم‌دار اسلام مبتنی بر نبوت و ولایت در برابر اسلام وهابی خشن و اسلام سکولاریزه شده ترکیه بوده و حق یک سانتی‌متر عقب نشینی در این عرصه را هم ندارد.

‌نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: آنچه امروز در منطقه اتفاق افتاده نه بهار عربی و نه بیداری انسانی بلکه بیداری اسلامی است.

وی افزود: امروز مرزهای ما ساحل مدیترانه است؛ مرزهای ما امروز به آمریکای لاتین هم رسیده و به گفته وزیر امور خارجه آمریکا هرکجا که دولتمردان غربی می‌روند نام ایران را می‌شنوند و این امر نتیجه ۳۴ سال نبرد مقدس است.

سعیدی با اشاره به مقاطع حساس در تاریخ انقلاب گفت: قیام ۱۵ خرداد سرآغاز حرکت نهضت اسلامی بود و مردم قم هم پرچم‌دار این قیام بودند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه همه پیامبران الهی ابتدا به فردسازی و سپس ملت‌سازی پرداختند اظهار کرد: امام خمینی(ره) نیز همین رویه را در پیش گرفت و پس از تربیت افراد، ملتی مسلمان پرورش داد؛ دولت‌سازی هم کاری بود که در ۲۲ بهمن صورت گرفت.

وی افزود: مرحله بعد در سیره رهبرانی که قصد تشکیل حکومت دینی را دارند امت‌سازی است؛ در فرآیند حاکمیت دینی مراحل دیگری هم وجود دارد که نخستین مورد آن بسترسازی است و امام خمینی(ره) هم در آغاز نهضت به وسیله شناساندن آمریکا، اسرائیل و حکومت شاه به مردم توانستند این مهم را تحقق بخشند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه پیروزی و استقرار از دیگر مراحل تشکیل حاکمیت دینی هستند گفت: استکمال یعنی انتقال رهبری به فرد بعدی با رعایت همه استانداردها، این مرحله، مرحله چهارم است که در حکومت حضرت پیامبر(ص) به درستی شکل نگرفت اما در انقلاب ایران و به یاری خداوند این موضوع محقق شد.

وی ادامه داد: امتیاز ویژه‌ای که انقلاب اسلامی بر سایر انقلاب‌ها دارد مرحله چهارم است؛ پاسداری از این شجره طیبه و ایستادگی برای حفظ رهبری هم مسئله‌ای است که در انقلاب ایران به درستی صورت گرفت.

سعیدی ایجاد سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه را از جمله الزامات رهبری دینی دانست و افزود: در این بین قوه مجریه اهمیت بیشتری دارد زیرا ثروت و قدرت کشور را در اختیار دارد؛ رئیس‌جمهور باید ولایت‌مدار و کارآمد باشد؛ رهبر را فصل‌الخطاب بداند. برای رسیدن به مصداق اصلح باید معدل‌گیری صورت گیرد و مشکلات و اولویت‌های نظام را به درستی شناخت.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه شرایط امروز با گذشته تفاوت‌های اساسی دارد ابراز کرد: در مقابله با دشمنان و در راس آنها آمریکا جز با مقاومت و تکیه بر رئیس جمهوری مقاوم نمی‌توان ایستاد.

وی با اشاره به استقامت رهبر و ملت ایران به عنوان مهم‌ترین عامل مقاومت در برابر بیگانگان عنوان داشت: مردم باید احساس کنند که دولت کارآمدی بیشتری داشته باشد زیرا ممکن است به این ویژگی دولت خدشه وارد شده باشد.

سعیدی با بیان اینکه امام خمینی(ره) نهضتی بزرگ را از قم آغاز کرد و مردم قم هم حماسه ۱۹ دی را خلق کردند خاطرنشان کرد: حماسه ۹ دی هم در ادامه همین رویدادها بود و این مسیر باید ادامه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.