سرویس: اجتماعی ۱۴:۰۰ - یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲

افتتاح بزرگترین و طولانی‌ترین تونل شمال کشور

با حضور رییس‌جمهور بزرگترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای شمال کشور به طول بیش از سه کیلومتر و قطعه یک واریانت گردنه امامزاده هاشم در جاده هراز افتتاح شد. به گزارش نسل بیدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز با حضور در محل احداث بزرگترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای شمال […]

13920311000135_PhotoA-170x135با حضور رییس‌جمهور بزرگترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای شمال کشور به طول بیش از سه کیلومتر و قطعه یک واریانت گردنه امامزاده هاشم در جاده هراز افتتاح شد.

به گزارش نسل بیدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز با حضور در محل احداث بزرگترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای شمال کشور به طول ۳ هزار و ۹۲۰ متر در قطعه یک واریانت گردنه امامزاده هاشم در جاده هراز، ضمن افتتاح این پروژه جاده‌ای از بخش‌های مختلف تونل بازدید و با توضیح مسئولان در جریان چگونگی مراحل احداث این پروژه قرار گرفت.

همچنین با حضور رییس‌جمهور عملیات اجرایی قطعه دوم این پروژه آغاز شد.

با بهره‌برداری از این طرح و حذف گردنه امامزاده هاشم فاصله ۲۱ کیلومتری منطقه پلور در استان مازندران تا آبعلی در استان تهران به ۱۲ کیلومتر کاهش می‌یابد. مسیر این جاده در حدود ۴ کیلومتری جنوب پلور و قبل از پل آبشار آغاز و در ۵ کیلومتری گردنه امام‌زاده هاشم وارد بزرگترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای کشور خواهد شد.

رفع مهمترین گره ترافیکی محور هراز، رفع مشکلات زمستانی این محور که حدود ۷۰ درصد آن در گردنه امام‌زاده هاشم می‌باشد، ارتقاء مشخصات هندسی مسیر و حذف پیچ‌های با شعاع قوس پایین و کاهش شیب طولی مسیر، کاهش طول مسیر به میزان حدود ۹ کیلومتر و کاهش قابل ملاحظه زمان سفر با صرفه‌جویی ۳۰۰ میلیارد ریال در سال و نیز کاهش مصرف سوخت در حدود هراز میلیارد ریال در سال و کاهش قابل ملاحظه سوانح جاده‌ای با صرفه‌جویی ۵۰۰ میلیارد ریال از جمله مزایای اجرای این طرح است.

محور هراز یکی از مهمترین محورهای مواصلاتی استان تهران و مازندران است.

در مراسم بهره‌برداری از بزرگترین و طولانی‌ترین تونل جاده‌ای کشور، علاوه بر رییس‌جمهور، نیکزاد وزیر راه و شهرسازی، تمدن استاندار تهران و طاهایی استاندار مازندران نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.