سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۵۳ - یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲

به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله

برگزاری مانور زلزله در هنرستان تقوی شهرضا+تصاویر

به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله مانور زلزله در هنرستان دخترانه علی اکبر تقوی شهرضا برگزار شد.

به گزارش شهرضا نیوز، افزایش سطح آگاهی دانش‎آموزان در مورد زلزله و ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‎های صحیح و سریع در برابر آن، آشنایی دانش‎آموزان با حوادث طبیعی و چگونگی مقابله با آن برای ایجاد آرامش روانی و برانگیختن حس کنجکاوی دانش‎آموزان نسبت به پدیده‎های طبیعی از اهداف پانزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس است.

مراسم نمادین مانور زلزله با آژیر مانور که به منزله وقوع زلزله فرضی بود و طریق بلند گوی مدارس پخش شد و دانش آموزان آموخته‌های خود را در ارتباط با نحوه پناه‌گیری صحیح در محیط‌های آموزشی همچون کلاس درس، راه روها، حیاط مدرسه و سایر اماکن به نمایش گذاشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرضا با اشاره به این که مانور زلزله به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله همزمان با کل کشور ساعت ۱۰ صبح انجام شد گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان با همکاری سازمان دانش آموزی، اورژانس، شبکه بهداشت و نیروی انتظامی اقدام به برگزاری این مانور نموده است.

سجادی خود امدادی و دگر امدادی را از اهداف برگزاری این مانور دانست و افزود: نجات از ارتفاع، نجات از آوار، حمل مصدوم، امداد و کمک های اولیه، اسکان اضطراری و حمایت روانی از اقدامات انجام شده توسط دانش آموزان در این مانور است.
وی خود امدادی را یکی از اهداف سازمان جمعیت هلال احمر در آموزش های چند سال اخیر عنوان کرد و گفت: امداد و کمک رسانی با محوریت جامعه در زمان حادثه است که هرشخص خود امدادی و دگرامدادی را در زمان وقوع حادثه انجام دهد.
سجادی با اشاره به این که زمانی که حادثه اتفاق می افتد بهترین زمان، زمان طلایی است گفت: سازمان مدیریت بحران کل کشوربحث خود امدادی با محوریت جامعه را در اولویت کاری خود قرار داده است تا در زمان وقوع حادثه افراد جامعه در ابتدای حادثه بتوانند به یکدیگر امداد رسانی کنند.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرضا نیز در این مانور گفت: کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله از طریق ارتقای فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی،ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های صحیح و سریع در برابر زلزله و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در مورد زلزله ، از اهداف برگزاری این مانور به شمار می‌رود.
حیدرپور افزود: دانش‌آموزان با نواخته شدن زنگ زلزله و ایمنی، مسایل مرتبط با امداد و نجات در این زمینه را فرا گرفتند.
وی اضافه کرد : اجرای مانور می‌تواند در افزایش سطح مهارت وسرعت عمل دانش آموزان در برابر حوادث موثر باشد .
گفتنی است در این مانور حدود ۳۰۰ دانش آموز با آموزش های نجات از ارتفاع، نجات از آوار، حمل مصدوم، امداد و کمک های اولیه، اسکان اضطراری و حمایت روانی آشنا شدند.

9 3 110 11 8 7

همچنین بخوانید:

2 دیدگاه برای “برگزاری مانور زلزله در هنرستان تقوی شهرضا+تصاویر”

  1. اصفهان گفت:

    سلام
    عکس های خیلی خوبی انداختین……..عالی بود

  2. فاضل گفت:

    خیلی جالب وشفاف است ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.