سرویس: سیاسی ۱۲:۰۱ - یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲

سقف بودجه ۹۳ مشخص شد

معاون برنامه ریزی رئیس جمهور در جلسه صبح امروز فراکسیون رهروان ولایت مجلس از دلار۲۵۵۰تومانی و نفت بشکه‌ای ۱۰۰دلار در بودجه۹۳ خبر داده و گفته است که سقف بودجه ۱۹۰هزار میلیارد تومان خواهد بود که احتمالاً چهارشنبه به مجلس می رود.

 محمد باقر نوبخت صبح امروز (یکشنبه دهم آذرماه) با حضور در فراکسیون رهروان ولایت مجلس به ارائه توضیحاتی درباره لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ پرداخته و گفته است که احتمالاً لایحه بودجه ۹۳ چهارشنبه هفته جاری تقدیم مجلس خواهد شد.

نمایندگان حاضر در جلسه از جزئیات آمارهای ارائه شده توسط معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور خبر دادند و گفتند که طبق اعلام آقای نوبخت سقف بودجه امسال ۱۹۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

قیمت دلار در بودجه سال بعد که توسط دولت پیشنهاد داده شده حدود ۲۵۵۰ تا ۲۵۶۰ تومان و نفت بشکه‌ای ۱۰۰ دلار است. همچنین پیشنهاد دولت برای سال آینده صادرات یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه میعانات گازی است.

مجموع درآمدهای نفتی در بودجه سال ۱۳۹۳ معادل ۸۰ هزار میلیارد تومان و درآمدهای مالیاتی و عوارض گمرکی ۶۶ هزار میلیارد تومان است که توسط دولت در لایحه پیشنهادی برآورد شده است.

نوبخت همچنین به نمایندگان مجلس توضیح داد، سال آینده فاز دوم هدفمندی یارانه ها با نگاه کمک به تولید و اصلاح شیوه پرداخت یارانه های نقدی اجرا خواهد شد.

اسماعیل جلیلی عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز شورای مرکزی این فراکسیون، گفت: در جلسه امروز، آقای نوبخت معاون نظارت راهبردی رئیس جمهور ضمن وعده برای ارائه لایحه بودجه ۹۳ تا روز چهارشنبه ۱۳ آذر گفت که سقف بودجه عمومی کشور در سال آینده، ۹۰۰ هزار میلیارد ریال در دولت بسته شده است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زحمات دولت در بخش بودجه قابل تقدیر است افزود: همین که دولت خود را مقید می‌داند در زمان قانونی بودجه را به مجلس ارائه کند اقدامی موثر بوده که قابل تقدیر و تشکر است.

وی تصریح کرد: اما نباید فراموش کرد که امسال اولین سال فعالیت‌های دولت یازدهم است و هیات دولت درباره بودجه با مشکلات بسیاری روبروست.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ انقلاب اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.