سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۱۴ - شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۲

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

دولت تراز مالی دولت نهم و دهم را به مجلس ارائه دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: دولت و وزیر اقتصاد به ‌صورت شفاف این مسئله را روشن کنند که یک تراز مالی دقیق از درآمدها و هزینه‌هایی که در دولت نهم و دهم به دست آمده و هزینه‌هایی که صورت گرفته تهیه و به مجلس شورای اسلامی تحویل داده شود.

عوض حیدرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: در طول دولت نهم و دهم در کشور یک درآمد و یک هزینه هایی داشتیم چنانچه ما درآمدها را در کنار هزینه ها بگذاریم می بینیم که هزینه ها آنقدر نیست و درآمدها بیشتر بوده است.

وی افزود: تراز مالی درآمدها و هزینه هایی که در دولت های نهم و دهم احمدی نژاد انجام گرفته، نشان می دهد رقمی حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد دلار بلاتکلیف وجود دارد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی افزود: ما از دولت یازدهم و وزیر اقتصاد خواسته ایم که تراز مالی از عملکرد مالی دولت نهم و دهم را به مجلس شورای اسلامی و ملت تقدیم کنند که ملت در جریان باشند درآمد و هزینه در دولت نهم و دهم چقدر میزان بوده است.

وی تصریح کرد: البته مسئولان دولت سابق مدعی هستند که بخشی از درآمدها در صندوق توسعه ملی و بخشی هم در بانک های کشورهای خارجی مثل چین و هند و کشورهای اروپایی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه حقیقتاً خبر نداریم که این پول ها در این بانک ها باشد افزود: این نگرانی هست و دولت باید تراز مالی دولت نهم و دهم را به ما بدهند که اگر پولی گم شده است بتوانیم رصد کنیم و در احقاق حقوق ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران کاری انجام دهیم.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.