سرویس: بین الملل ۱۳:۱۶ - یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲

تجاوز جنگنده‌های اسرائیل به حریم هوایی لبنان

جنگنده‌های اسرائیل بار دیگر صبح امروز به حریم هوایی لبنان وارد شدند و با نقض آشکار قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، در آسمان جنوب تا پایتخت این کشور پرواز کردند. پایگاه خبری النشره لحظاتی پیش از پرواز جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی بر فراز جنوب لبنان در منطقه بعلبک و شهر بیروت و نقض حریم هوایی […]

13911113000120_PhotoA

جنگنده‌های اسرائیل بار دیگر صبح امروز به حریم هوایی لبنان وارد شدند و با نقض آشکار قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، در آسمان جنوب تا پایتخت این کشور پرواز کردند.

پایگاه خبری النشره لحظاتی پیش از پرواز جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی بر فراز جنوب لبنان در منطقه بعلبک و شهر بیروت و نقض حریم هوایی این کشور در ارتفاع پائین خبر داد، اما به جزئیات بیشتر اشاره نکرد.

اسرائیل تقریبا هر روزه حریم هوایی لبنان را نقض و ادعا می‌کند، این اقدامات جنبه مراقبتی و امنیتی دارد.

دولت لبنان، جنبش مقاومت حزب‌الله و نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد مستقر در این کشور موسوم به یونیفل، بارها پروازهای شناسایی رژیم صهیونیستی در لبنان را نقض آشکار قطعنامه ۱۷۰۱ و تمامیت ارضی این کشور عنوان و محکوم کرده‌اند.

قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل که بعد از تهاجم سال ۲۰۰۶ رژیم صهیونیستی به لبنان، آتش‌بس را بر منطقه حاکم کرد، از تل‌آویو می‌خواهد تا تمامیت ارضی لبنان را به رسمیت شناسد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.