سرویس: فرهنگی ۰۱:۴۳ - یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲

خاطره آیت‌الله مکارم شیرازی از بی‌رحمی شاه

یکی از مراجع تقلید در قم گفت: به خاطر دارم زمانی که در زندان شهربانی بودیم برخی افسران که در اتاق کناری بودند با خود می‌گفتند نباید حتی یک تیر هم هدر برود بلکه هر گلوله باید سینه یک انقلابی را بشکافد.   آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در جمع اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت پنجاهمین سالروز […]

Dana.ir-28568-asli.jpgیکی از مراجع تقلید در قم گفت: به خاطر دارم زمانی که در زندان شهربانی بودیم برخی افسران که در اتاق کناری بودند با خود می‌گفتند نباید حتی یک تیر هم هدر برود بلکه هر گلوله باید سینه یک انقلابی را بشکافد.

  آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در جمع اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت پنجاهمین سالروز قیام ۱۵ خرداد این قیام تاریخی را یکی از مهم‌ترین حوادث انقلاب دانست و اظهار کرد: در واقع انقلاب اسلامی با این حادثه بزرگ شروع شد.

وی با تاکید بر گرامیداشت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره روزهای تاریخی انقلاب مانند ۱۵ خرداد افزود: باید این روزها را گرامی بداریم و همواره از آنها یاد کنیم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه جوانان و نوجوانان امروز حوادث ۵۰ سال پیش را به چشم خود ندیده‌اند خاطرنشان کرد: به همین دلیل باید تاریخ را به صورت زنده و آشکار در مقابل چشم آنها نمایان ساخت.

وی ادامه داد: هر کاری که تلاش بیشتری در راستای تحقق آن بشود ارزش افزون‌تری هم خواهد داشت و قیام ۱۵ خرداد هم از همین دست کارهاست به همین دلیل همه دلسوزان انقلاب بر جایگاه رفیع آن تاکید می‌کنند.

آیت‌‌الله مکارم شیرازی با اشاره به سختی‌های فراوانی که ملت ایران برای پیروزی انقلاب متحمل شدند گفت: نقشه راهی که امام خمینی(ره) برای به ثمر رساندن نهضت اسلامی طرح‌ریزی کردند مردم ایران را از زیر سلطه استکبار و استبداد نجات داد و علاوه بر این برای همه مظلومان عالم هم نویدبخش پیروزی و سعادت بود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه شجره طیبه انقلاب اسلامی دارای ثمرات همیشگی است عنوان داشت: این برکات و آثار ارزشمند باید توسط رسانه‌ها و کتاب‌های درسی برای نسل امروز تبیین شوند تا کودکان و نوجوانان امروز دریابند که برای پیروزی انقلاب چه زحماتی کشیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظلم و ستم فراوان شاه و دژخیمان او در زمان پهلوی گفت: به خاطر دارم زمانی که در زندان شهربانی بودیم برخی افسران که در اتاق کناری بودند با خود می‌گفتند نباید حتی یک تیر هم هدر برود بلکه هر گلوله باید سینه یک انقلابی را بشکافد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه گرامیداشت مناسبت‌های بزرگی چون سالروز قیام ۱۵ خرداد و نیز سالروز رحلت امام خمینی(ره) اهمیت زیادی دارد اظهار کرد: امسال شاهد همزمانی شهادت امام موسی کاظم(ع) با ۱۵ خرداد هستیم و باید از این تقارن به خوبی بهره‌برداری کنیم و در راستای تبیین هرچه بیشتر انقلاب اسلامی بکوشیم.

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.