سرویس: علم و فناوری ۰۱:۳۸ - یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲

با این افزونه ردپای خود را در اینترنت پاک کنید!

یک افزونه برای امنیت بیشتر چه کاری باید بکند؟ یکی از این کارها پاک کردن ردی است که کاربر آنلاین برجای می‌گذارد. یک افزونه برای امنیت بیشتر چه کاری باید بکند؟ یکی از این کارها پاک کردن ردی است که کاربر آنلاین برجای می‌گذارد. کار افزونه «DoNotTrackMe» دقیقاً همین است. وقتی ما سایت‌ها را مطالعه […]

Dana.ir-27774-asliیک افزونه برای امنیت بیشتر چه کاری باید بکند؟ یکی از این کارها پاک کردن ردی است که کاربر آنلاین برجای می‌گذارد.

یک افزونه برای امنیت بیشتر چه کاری باید بکند؟ یکی از این کارها پاک کردن ردی است که کاربر آنلاین برجای می‌گذارد. کار افزونه «DoNotTrackMe» دقیقاً همین است.

وقتی ما سایت‌ها را مطالعه می‌کنیم یا در آنها به گشت و گذار مشغولیم، اطلاعاتی از ما به تبلیغ‌کنندگان یا با هدف‌های دیگری ارسال می‌شود.

شرکت‌های تبلیغاتی و تولیدکنندگان محصول به ویژه مشغول جمع‌کردن اطلاعات ما هستند. افزونه‌ی حاضر که روی کروم و فایرفاکس قابل نصبت است می‌تواند این دنبال کننده‌های تجاری و غیر تجاری را به ما معرفی کند. دسترسی آنها را به اطلاعات ما از بین ببرد و تبلیغات را از روی صفحات برای کاربر حذف کند.

با استفاده از این افزونه می‌توانید منتظر پیغام‌هایی باشید که شما را نسبت به خطرهای احتمالی سایت‌هایی که مشاهده می‌کنید یاری کند. برای مثال اگر فیس‌بوک تنظیمات حریم شخصی‌اش را تغییر بدهد هم برای شما در این زمینه اخطاری داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.