سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۵۵ - پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۲

افتتاح ۲ ایستگاه مطالعه در شهرضا

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی دو ایستگاه مطالعه کتاب در شهرضا افتتاح شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرضا عصر امروز در مراسم افتتاح ایستگاه مطالعه شهرضا که در بیمارستان امیرالمؤمنین علیه السلام و درمانگاه تأمین اجتماعی شروع به فعالیت کرد، در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: این ایستگاه نخستین ایستگاه مطالعه کتاب در شهرضا است که می‌تواند در افزایش میزان مطالعه شهروندان نقش بسزایی داشته باشد.

وی راه اندازی ایستگاه های مطالعه در مکان های پرتردد را در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری و ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی دانست و گفت: یکی از مهم ترین ویژگی های ایستگاه مطالعه در شهرستان دسترسی مناسب و سریع به کتاب است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرضا تصریح کرد: ایجاد اینگونه ایستگاه های مطالعه کمک بسیاری را در زمینه توسعه بیشتر فرهنگ مطالعه در جامعه خواهد کرد.

وی بیان کرد: در واقع سهولت دسترسی به کتاب یکی از مواردی است که می تواند میزان مطالعه و گرایش به کتاب خوانی را افزایش دهد.

پورخاقان گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طرح ایستگاه مطالعه را با هدف توسعه فرهنگ مطالعه عمومی و دسترسی آسان به کتاب‌ها برای عموم مردم، اجرا می کند.

وی افزود: این برنامه با این مضمون که همه ایرانیان کتابخوان باشند، طرح‌ریزی شده است و نهاد در کنار برنامه‌های مستمر خود، هر سال یک برنامه اصلی را در دستور کار قرار می‌دهد که این برنامه یکی از راه‌هایی است که برای ارتقای سطح مطالعه مطرح می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرضا در خصوص اجرای طرح ملی ایستگاه مطالعه افزود: این طرح بعنوان محوری ترین طرح در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه در کشور بی سابقه است و ، به عنوان یکی از اولویت های مهم نهاد کتابخانه های عمومی در سال های اخیر می باشد.

وی تصریح کرد: فرهنگ سازی در زمینه کتابخوانی بایستی دغدغه اصلی تمامی سازمان ها و نهادهای فرهنگی در جهت بالا بردن سرانه مطالعه مفید آحاد جامعه باشد.

پورخاقان افزود: در این ایستگاه های مطالعه ۱۵هزار نسخه کتاب با موضوعات مختلف برای افراد با سنین متفاوت در معرض مخاطبان قرار داده شده است.

وی گفت: در حال حاضر کتابخانه های شهرستان با ۱۲۵۰۰۰ نسخه کتاب و ۷۰۰۰ عضو فعالیت می نماید که علاوه بر این،کتابخانه ها با اجرای برنامه های آموزشی، مسابقات فرهنگی، استفاده از نمایه نشریات و برنامه‌های مخصوص کودکان و نوجوانان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه مفید نقش فعال ایفا می کنند.

همچنین بخوانید:

2 دیدگاه برای “افتتاح ۲ ایستگاه مطالعه در شهرضا”

  1. کاش در میان اینهمه خبر های جور واجور در حاشیه سایت پر محتوایتان اشاره ای به فوت آقای مسیح الله جمالی مولف و محقق و نویسنده تنها مرجع تاریخی شهرضا یعنی (تاریخ شهرضا ) می نمودید . ایشان به روایت اهل کتاب یکی از بانیان کتابخانه عمومی صاحب الزمان شهرضا بودوند .

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.