سرویس: سیاسی ۰۱:۲۹ - یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲

ادامه بحران “نامزد واحد” در اردوگاه اصلاحات

امروز اصلاح طلبان تمام سعی و تلاش خود را می کنند تا با استفاده از ریش سفیدانشان حتی بطور ظاهری هم که شده در انتخابات به نامزد واحد برسند و برای این منظور طرحی به نام ” کاندیدای واحد” را آماده و برای اجرا پی گرفته اند.   در حالی که کمتر از دو هفته […]

Dana.ir-28576-asli.jpgامروز اصلاح طلبان تمام سعی و تلاش خود را می کنند تا با استفاده از ریش سفیدانشان حتی بطور ظاهری هم که شده در انتخابات به نامزد واحد برسند و برای این منظور طرحی به نام ” کاندیدای واحد” را آماده و برای اجرا پی گرفته اند.

  در حالی که کمتر از دو هفته به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده، اصلاح طلبان هنوز کاندیدای خود را مشخص نکرده اند و در حمایت از محمدرضا عارف یا حسن روحانی تردید دارند و این یهنی اینکه بحران همچنان در اردوگاه الصلاح طلبان ادامه دارد.

در این روزها در سایت ها و و روزنامه اصلاح طلبان هرروز شاهد اظهارنظرهای مهره ها و چهرههای ریز و درشت این جریان علیه همدیگر هستیم . در این چند روز اخیر هم حامیان عارف و روحانی و اعضای ستادهایشان تا می توانمستند از خجالت هم درآمده اند و اگر حفظ ظواهر در مقابل رقبای سیاسی در مقطع حساس انتخابات نبود، اوضاع و درگیری میان آنها طور دیگری بالا می‌گرفت. چراکه ریشه طرفداران کارگزاران و اصلاحات اصولا متفاوت است، هرچند در انتخابات و برخی مقاطع سیاسی باهم تفاهم تاکتیکی می کنند به همین دلیل هم به هم اعتماد ندارند و از اول هم نداشتند.

امروز اصلاح طلبان تمام سعی و تلاش خود را می کنند تا با استفاده از ریش سفیدانشان حتی بطور ظاهری هم که شده در انتخابات به نامزد واحد برسند و برای این منظور طرحی به نام ” کاندیدای واحد” را آماده و برای اجرا پی گرفته اند.

در همین راستا؛ مسعود لواسانی روزنامه‌نگار و فعال عرصه مطبوعات که به ۶ سال حبس تعزیری و ۱۰ سال محرومیت از فعالیت‌های مطبوعاتی محکوم  شده بود؛ طی تحلیلی در این زمینه می نویسد: امروز آمدن هاشمی رفسنجانی، پشت یکی از دو کاندیدای منسوب به اصلاح طلبان می تواند کفه ی ترازو را به نفع یکی از آن ها سنگین کند و در ادامه برای راند پایانی در این مسابقه تایید خاتمی تمام کننده خواهد بود.

اگر هاشمی و خاتمی تا لحظه ی استعفای یکی از دو کاندیدای انتخابات تا یک هفته مانده به روز رای گیری ، حمایت خود از کاندیدای مورد نظر خود را علنی نکنند ، سطح مطالبات بدنه ی سیاسی، اجتماعی و نخبه ی جنبش سبز از صندوق های رای گیری ۲۴ خرداد رو خواهد  شد و در ادامه با یک مهندسی از پیش اندیشیده ، می توان حتا روی آرای خاموش و تحریمی ها نیز حساب کرد.

این در حالی است که عده ای از اطلاح طلبان از جمله حسین زمان، خواننده پاپ و فعال سیاسی شرکت در انتخابات پیش رو را بی فایده می دانند.

همچنین بهاره طباطبایی، روزنامه نگار اصلاح طلب طی مطلبی در روزنامه بهار درباره “اجماع” اطلاح طلبان  نوشت: “تاکنون نه طرحی تهیه شده است که حالا بخواهد چهار مرحله‌ای باشد یا سه مرحله‌ای و نه بحثی بر سر رییس‌جمهوری شدن و معاون‌اول‌بودن؛ بحث‌ها درباره چگونگی حضور است و سپس وارد مرحله انتخاب می‌شود؛ هرچند به‌نظر می‌رسد با توجه به شرایط موجود و خصوصا فشار بدنه نتوانند بیش از این بحث حمایت از یک نامزد را مسکوت بگذارند و مجبور خواهند شد تا بالاخره یک‌نفر را نهایی کنند.

اکنون مشکل این است که حسن روحانی بارها و بارها خود را مستقل اعلام کرده و خواسته است تا از جریان اصلاح‌طلبی فاصله اسمی بگیرد و عارف که خود را نامزد اصلاح‌طلبان معرفی کرده است حمایت بخشی از چهره‌ها، به‌ویژه طیف نزدیک به کارگزاران، را ندارد.”

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.