سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۵۲ - شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲

فرماندار شهرضا:

ایجاد شهرک سینمایی تلویزیونی شهید همت در شهرضا

فرماندار شهرضا گفت: طرح ایجاد شهرک سینمایی تلویزیونی شهید همت در شهرضا یک اقدام فرهنگی فاخر است.

به گزارش شهرضانیوز، سید محمد باقر محمدی فرماندار شهرضا عصر امروز در کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان اظهار کرد: فیلم هایی که در سال های پس از انقلاب درباره دفاع مقدس ساخته شده و وقایع جنگ را به تصویر کشیده است تأثیر بسیاری بر ترویج فرهنگ مقاوت داشته است.

وی با بیان اینکه تهیه و ساخت فیلم یکی از روش های انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل‌های آینده است گفت: خاطرات، ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های بسیاری از رزمندگان دفاع مقدس برای نسل های پس از انقلاب وجود دارد و می توانیم با آنها انقلاب مان را بیمه کنیم.

فرماندار شهرضا افزود: اگر موفق شویم که خاطرات رزمندگان را به تصویر بکشیم یا در قالب کتاب چاپ کنیم، می تواند مظلومیت جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس و دنائت و پستی دشمن را نشان دهد.

وی با بیان اینکه امروز شاهد عزت اسلام و مسلمانان در جهان و تعالی آنها و رشد فریادهای آزادی خواهی هستیم افزود: شهرضا ظرفیت ساخت شهرک سینمایی را از هر حیث دارد و اگر در حال حاضر این طرح کلید بخورد سال‌ها طول می کشد تا به نتیجه برسد و این یک اقدام فرهنگی فاخر است.

محمدی گفت: اگر ایثارگری ها و رشادت های ۷۲۵ شهید شهرستان را رصد کنیم سال های سال می توانیم فیلم هایی در زمینه دفاع مقدس تولید کنیم.

وی تصریح کرد: با تأسیس شهرک سینمایی شهیدهمت در شهرستان علاوه بر ایجاد اشتغال می تواند شهرضا را بیش از آنچه که هست معرفی کند.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه نقش صدا و سیما در زمینه های فرهنگی، مذهبی، سیاسی مشهود است افزود: اگر شهرک سینمایی وجود داشته باشد و اهالی سینما از آن استفاده کنند می توانیم در راستای فرهنگ مقابله ای با سینمای غرب مقابله داشته باشیم.

وی گفت: امروز غرب در فیلم های خود دو موضوع را ترویج می کند یکی خشونت و دیگری فحشا است و ما باید در این باره حرفی برای گفتن داشته باشیم.

farmandarshahreza

مهدی عظیمی، مدیرعامل سینمای مقاومت و انقلاب اسلامی کشور در ادامه جلسه با بیان اینکه یکی از سنگرهای کلیدی جهان سینما است، اظهار کرد: در حال حاضر اسلام هراسی و ایران هراسی یکی از کارهای نخست سینمای آمریکا است.

وی افزود: آمریکا سال گذشته قبل از اینکه دولت جدید مستقر شود فیلمی را ساخت و آمادگی خود را برای دولت جدید و شرایط جدید در یک فیلم نشان داد با این هدف که هر کس دولت جدید را در دست بگیرد با آن چه رفتاری می کنیم.

مدیرعامل سینمای مقاومت کشور با اشاره به اینکه آمریکا با قدرت در سینما وارد شده است گفت: متأسفانه در حال حاضر سینمای ایران این قدرت و قابلیت را برای فتح سنگر کلیدی جهان، سینما را ندارد و ما باید هم از نظر سخت افزاری، نرم افزاری، نیروی انسانی و پشتیبانی های مالی بتوانیم به آن جایگاه دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه استان اصفهان و شهرستان شهرضا در هر مقطعی از تاریخ پیشرو و نقش اساسی و کلیدی داشتند بیان کرد: موقعیت استراتژیک شهرضا و قرار گرفتن بر سر راه پنج استان، می طلبد که مسئولان شهر نگاه ویژه ای به این موقعیت داشته باشند.

عظیمی تصریح کرد: با تأسیس شهرک سینمایی در شهرضا، نه تنها در جنوب ایران بلکه در کل کشور و حتی کشورهای خاورمیانه می توان به آن توجه ویژه ای کرد.

وی با اشاره به اینکه تأسیس شهرک سینمایی از سال ۸۶ مطرح بوده افزود: تأسیس شهرک سینمایی در منطقه اسفرجان، امین آباد و ایزدخواست به دلیل شرایط این مناطق بسیار مناسب است.

مدیرعامل سینمای مقاومت کشور گفت: وجود مناطق جغرافیایی گوناگون از قبیل دشت، کویر، کوهستان، بیشه‌های کهنسال و جاذبه هایی همچون چشمه‌ها و مراتع وسیع، آب و هوای گرم، سرد، معتدل و بیابان های لم یزرع، فضاهای تاریخی بکر مجموعه ای از تنوع اقلیمی خاص را بوجود آورده است که این خصوصیات همراه با قومیت‌ها، لهجه‌ها،  فرهنگ های متفاوت توجه هر کارگردانی را به خود جلب می کند.

وی با اشاره به عدم وجود شهرک سینمایی و تلویزیونی در نیمه جنوبی کشور گفت: نیاز ملی به چنین شهرک سینمایی در کشور احساس می شود.

عظیمی گفت: وجود جاده ریلی و زمینی، پد هلیکوپتر، وجود گروه ۲۲توپخانه و تیپ زرهی بقیه اله و امکانات دفاع مقدس در این شهر از امکانات لازم برای ساخت یک شهرک سینمایی است.

وی با انتقاد از ساخت شهرک سینمایی در شاهرود و بلااستفاده ماندن آن گفت: شهرک سینمایی شهرضا همه شرایط لازم را برای اینکه یک کارگردان با ایده وارد آن شود و با فیلم خارج شود را داراست و می تواند تأثیرات فرهنگی، اقتصادی، سیاسی بر شهر داشته باشد.

وی گفت: مؤسسه سینمایی مقاومت انقلاب اسلامی مجری احداث شهرک سینمایی شهید همت خواهد بود و پیگیری های لازم را در این زمینه انجام خواهد داد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.