شهرضا نیوز

خبر| تشکیل شورای امر به معروف در تمامی دستگاه های اجرایی شهرضا ضروری است

کدخبر: 157669
۱۳۹۹/۱۱/۰۶ در ساعت ۱۹:۱۷

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهرضانیوز، حجت الاسلام سید نعمت الله صالح در جلسه ی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهرضا که در فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: خدا را شاکریم که شهرضا در ارزیابی عملکرد شش ماهه ی اول سال جاری در نمودار ستاد استانی در بحث امر به معروف و نهی از منکر رتبه سوم را با تفاوتی بسیار ناچیز از رتبه های اول و دوم استان کسب کرد.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مسئولیتی عمومی است، افزود: در یک بخشنامه و آیین نامه‌ای آمده است که برای تاثیر گذاری هرچه بیشتر این امر شورای امر به معروف و نهی از منکر در تمامی دستگاه های اجرایی، ادارات، کارخانه ها، مساجد، حوزه های علمیه و حتی مجتمع های مسکونی تشکیل شود.

امام جمعه شهرضا تصریح کرد: هر دستگاهی موظف است که شورای امر به معروف را تشکیل و اسامی و مصوبات جلسه را به ما اعلام تا ماموریت ستاد را به نحو احسن در حوزه ی کار خود انجام دهند.

صالح توجه به اینکه این کار میتواند در توانمندی و استواری نظام نقش موثری ایفا کند، بیان کرد: این کار اگر به طور جدی پیگیری و انجام شود بسیاری کارها و مشکلات را خودکار یا آسان تر حل میکند.

در ادامه ی این جلسه سرهنگ مسعود اکبری در بحث تشکیل شوراها در محلات گفت: میتوان از ظرفیت پایگاه های بسیج برای تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در محلات مختلف با مرکزیت مساجد استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه شورای امر به معروف و نهی از منکر از قبل هم در پایگاه های مقاومت بسیج در محور مساجد تشکیل و بسیار هم موثر بوده خبرداد.

فرمانده ی ناحیه مقامت بسیج شهرضا گفت: اعضای شورا ها در بحث مساجد، هئیت و کانون های مذهبی عبارت از یک رئیس، دبیر، نماینده هئیت امنا، فرمانده بسیج خواهران و برادران، مسئول کانون فرهنگی هنری و سه نفر از معتمدین محل است.

اکبری وظایف شوراهای مساجد را اینگونه بیان کرد: جذب افراد، شناسایی آسیب ها و منکرات محلی در سطح منطقه و بررسی راهکارهای مبارزه با آن، آموزش سازماندهی نیروهای متدین مردمی محل جهت تداوی امر به معروف در نقاط آسیب پذیر منطقه با همکاری کلانتری مربوطه، برگزاری طرح های بزرگ فرهنگی در راستای احیا و گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

وی برگزاری همایش طلایه داران منطقه، توجیه اهالی محل به خصوص کسبه، رعایت شئونات اسلامی در محلات، تجلیل و قدردانی از کسبه و افراد، شناسایی نخبگان، خیرین، اساتید و ایثارگران ساکن در محل جهت تجلیل و استفاده از ظرفیت آنان و نظارت بر اماکن عمومی را از دیگر وظایف شوراهای مساجد خواند.
خبرنگار: پریا جهانبانی