سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۵۱ - سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹

امام جمعه شهرضا:

خبر|قانونی که ظلم به مردم باشد این قانون شرعیت ندارد/امام جمعه هیچ حق دخالت در امور اجرایی شهر را ندارد

شهرضانیوز- حجت الاسلام صالح: امام جمعه شهر، هیچ حق دخالتی در امور اجرایی شهر ندارد. ورود امام جمعه برای حمایت از حقوق مردم است.

به گزارش شهرضانیوز، روز جمعه حجت الاسلام نعمت اله صالح در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به مشکلات پیش آمده از تخریب هایی که از منازل صورت گرفته است گفت: مسئولین باید بدانند، ملت ما در حساس ترین شرایط، نظام و انقلاب را حفظ کردند و خدمت کردن به این مردم بهترین صدقه است برای شخصی که مدیریت داشته باشد. اما بعضی از دستور العمل ها و قوانین باعث آزار مردم می شوند. مسئله ساخت و ساز مردم باید مدیریت شود. بسیاری با رجوع به دفتر امام جمعه، حکم های تخریب خانه هایشان را می آورند.

 

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، بهترین مدیریت را مدیریت امیرالمومنین خواند و گفت: مولا علی (ع) فرموده اند: هر چه برای خودت دوست می داری برای دیگران هم دوست بدار. شورای عالی شهرسازی که در تهران است. اعضای شورای شهرسازی خودشان فکر بکنند، اگر جوانی داشته باشند که ازدواج کرده، در اوج این همه مشکلات ، کاغذ تخریب به او بدهند، چه می شود؟ اسم این تخریب را هم قانون می گذارید؟ قانونی که ظلم به مردم باشد این قانون شرعیت دارد؟

 

وی در ادامه با مخاطب قرار دادن تمامی مسئولین شهرستانی، برای مشخص کردن حد و حدود شهرضا برای ساخت و ساز خاطر نشان کرد: تمامی مسئولین بیایند و یک نقشه راه ۲۰ساله برای حدود این شهر مشخص کنند.برای یک بار بیایید معین کنید تا مردم بهتر بتوانند تصمیم بگیرند.

مگر می شود در یک کوچه دو خانه باشد در کنار هم که یکی جزو محدوده باشد و دیگری نباشد؟

 

نعمت الله صالح نقش امام جمعه در این دست موضوعات که اجرائیات شهر می باشد را ناظر خواند و گفت: البته همه بدانید و می دانید که امام جمعه هیچ حق دخالت در امور اجرایی شهر را ندارد. امام جمعه صرفا می تواند ناظر باشد. اینگونه نیست که در امور اجرایی شهر دستور بدهد. بسیاری از این جلساتی که مسئولین شهرستانی می گیرند امام جمعه حضور ندارد. موضوعات تخریب هیچکدامش ربطی به امام جمعه ندارد. اما امام جمعه، هر چه در توان داشته باشد باید از حق مردم دفاع بکند.

 

در پایان نعمت الله صالح گفت: شخص امام جمعه از تخریب خانه ها بی اطلاع است وقتی آن شخص شکایت می کند به امام جمعه ما مطلع می شویم. لذا این نکته را خاطر نشان کنم که امام جمعه دخالت اجرایی ندارد.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.