سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۰۷ - دوشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۹

جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر:

خبر|دو عنوان برتر توسط دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا

شهرضانیوز-مرکز رشد و پایان‌نامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا عنوان برتر پنجمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر استان اصفهان را کسب کردند.

به گزارش شهرضانیوز، پنجمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری با شعار«پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید» برگزار و در این مراسم مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا به‌عنوان مرکز رشد واحدهای فناور برتر انتخاب و از اعظم اعرابی به‌عنوان مدیر مرکز رشد این واحد دانشگاهی قدردانی شد.

فعال بودن دو شرکت دانش‌بنیان شوکا شیمی اسپادانا و فناوران شیمی سپاهان، مزرعه تحقیقاتی گیاهان دارویی، واحد تولید آب مقطر و  انجام فعالیت‌های دیگر ازجمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی، استارت‌آپ، جشنواره‌ها و مسابقات در این مرکز رشد که همگی به‌ منظور ایجاد انگیزه و روحیه کارآفرینی بین دانشجویان و دانش‌آموزان برگزار شده، سبب شد تا در ارزیابی‌های انجام‌شده توسط مسئولان و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، این مرکز رشد، عنوان برتر مراکز رشد استان را کسب کنند.

در بخش ارزیابی پایان‌نامه‌های استان نیز پایان‌نامه حدیث دریکوندی، فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته شیمی تجزیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا موفق شد عنوان پایان‌نامه برتر استانی را به خود اختصاص دهد.

حدیث دریکوندی با بیان جزئیاتی از این پایان‌نامه اظهار کرد: فرآیند فوتوکاتالیستی در سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از راهکارهای زیست‌محیطی در کشورهای صنعتی دنیا به‌کار می‌رود و در اجرای این اهداف فناوری نانو نیز با ایجاد رویکردی نوین در صنعت فوتوکاتالیست‌ها آینده‌ای وسیع را در این زمینه نوید می‌دهد.

فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته شیمی تجزیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا افزود: از این‌رو تحقیق با عنوان مطالعه اثر فوتوکاتالیستی سیستم‌های دوتایی SnO۲-NiO, NiO-ZnO, SnO۲-ZnO و سیستم‌های سولفیدی مرتبط نشانده شده بر روی نانو ذرات کلینوپتیلولیت در تخریب داروی مترونیدازول از محلول آبی و برخی دیگر از آلاینده‌های آلی از پساب‌های صنعتی به راهنمایی استاد علیرضا نظام‌زاده مورد بررسی قرار گرفت. از این پایان‌نامه هفت مقاله بین‌المللی با میانگین ضریب تأثیر ۶ منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری آنا

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.