سرویس: دین و اندیشه ۱۵:۰۱ - جمعه ۰۵ دی ۱۳۹۹

امام جمعه شهرضا:

خبر| نهج البلاغه یک امانت الهی و سند ماندگار عترت ما است

شهرضانیوز- امام جمعه شهرضا گفت:نهج البلاغه یک امانت الهی و سند ماندگار عترت ما است

حجت الاسلام و المسلمین سید نعمت الله صالح در جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع ترویج فرهنگ نهج البلاغه گفت: موضوع نهج البلاغه یک موضوع اساسی هست که بزرگان ماهم توصیه کرده‌اند که با نهج‌البلاغه باید زیست و زندگی کرد اما متاسفانه این کتاب شریف مظلوم و غریب واقع شده است.

وی افزود: آموزه‌های دینی و اخلاقی این کتاب می تواند برای برای تبیین سبک زندگی ایرانی اسلامی مورد استفاده باشد و بنا به فرموده حضرت امام بعد از قرآن بهترین کتاب زندگی انسان نهج البلاغه است.

حجت الاسلام صالح افزود: اهمیت نهج البلاغه به حدی است که ختم آن مانند ختم قرآن توصیه شده است.

وی بیان داشت: باید از ظرفیت های موجود برای پرداختن هر چه بیشتر به این کتاب ارزشمند و راه یافتن آن به زندگی روزمره مردم استفاده کرد.

امام جمعه با بیان اینکه ظرفیت های بسیار خوبی در شهرضا وجود دارد عنوان کرد: با توجه به دغدغه تمام مدیران و مسئولان شهر خانه ی نهج البلاغه به همت شهردار محترم و شورای اسلامی شهر در سال جاری راه اندازی شد.

امام جمعه شهرضا راه اندازی خانه نهج البلاغه در فضایی به مساحت ۲۵۰ متر مربع به همت شهرداری شهرضا را گام بلندی برای پرداختن هر چه بیشتر به این کتاب برشمرد و افزود: این مرکز شامل اتاق کنفرانس، اتاق مدیریت و سالن آموزش ها و همایش های جمعی است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.