سرویس: سیاسی ۰۰:۰۳ - یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲

اگر ایران اسلامی مقتدر نبود ۶ قدرت بزرگ دنیا پای میز مذاکره نمی آمدند

نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری گفت: اگر ایران اسلامی مقتدر نبود ۶ قدرت بزرگ دنیا پشت میز مذاکره با آن نمی نشستند و همین اقتدار باعث شده تا این قدرت ها اکنون بین خودشان دچار شکاف و اختلاف شوند. به گزارش نسل بیدار به نقل از رجا، سعید جلیلی نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری که […]

نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری گفت: اگر ایران اسلامی مقتدر نبود ۶ قدرت بزرگ دنیا پشت میز مذاکره با آن نمی نشستند و همین اقتدار باعث شده تا این قدرت ها اکنون بین خودشان دچار شکاف و اختلاف شوند.

13920310000098_PhotoA

به گزارش نسل بیدار به نقل از رجا، سعید جلیلی نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری که در جمع مردم رشت و در مهدیه این شهر سخن می‌گفت، در واکنش به شعارهایی که مردم رشت در حمایت از او سر می‌دادند، اظهار داشت: وقتی امام بزرگ ما از تعاریف دیگران ناراحت می‌شدند، جا دارد که امثال بنده نسبت به اظهار لطف شما مراقبت باشم تا خدایی ناکرده دچار لغزش نشویم.

وی در واکنش به شعار «نه سازش نه تسلیم، یار جلیلی هستیم»، تصریح کرد: «نه سازش و نه تسلیم» درست است اما باید بدانیم که همه ما یار رهبری هستیم و تنها نگاهمان به مقام معظم رهبری است.

جلیلی در واکنش به شعار «برگ برنده ما، شهید زنده ما» نیز گفت: برگ برنده ما پایداری و مقاومت ملت ایران است، برگ برنده ما هشت هزار شهید گیلان است که به ندای امام(ره) لبیک گفته و برای تحقق اسلام ناب هدیه شده‌اند.

نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری با بیان اینکه پیشرفت ملت ایران به دلیل توجه به اسلام ناب و انقلاب اسلامی بوده است، خاطر نشان کرد: پیشرفت ایران به برکت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه بوده و هست، لذا ما باید ظرفیت خود را تنها برای مقام معظم رهبری و کسانی که در خط رهبر انقلاب هستند آزاد کنیم، چرا که دیگران تنها در مسیر مقام معظم رهبری می‌توانند اظهار وجودی داشته باشند.

وی با بیان اینکه منظور ما از پیشرفت، پیشرفت مادی و معنوی است، خاطر نشان کرد: پیشرفت تنها با حرکت در مسیر ولایت فقیه صورت می‌گیرد و کسانی که از مسیر ولایت فقیه دچار انحراف شدند همان جا نقطه سقوطشان شد.

نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری با بیان اینکه ایران در عرصه‌های بین المللی موفقیت‌های بزرگی کسب کرده است، افزود: نخست وزیر ایتالیا به من گفت که شما نه تنها تحت فشارها متوقف نشده اید بلکه پیشرفت هم کرده‌اید و این خیلی مهم است؛ خود غربی‌ها می‌گویند برای اینکه مسائل منطقه‌ای حل و فصل شود باید ایران حضور داشته باشد، در مسئله سوریه آنها معترف هستند که بدون حضور ایران مشکل حل نخواهد شد.

جلیلی با بیان اینکه باید انرژی و ظرفیت اسلامی ملت ایران در همه ابعاد از قبیل مسائل اقتصادی آزاد شود، افزود: مثلا در بحث هسته‌ای هم خود آنها می‌دانند و هم ما می‌دانیم که مشکل غرب با ایران، ایران اسلامی است نه ایران هسته‌ای. آنها این موضوع را در مذاکرات هم به ما می‌گویند، لذا ایران اسلامی باید در همه ابعاد خود را نشان بدهد.

جلیلی با بیان اینکه رئیس جمهور آینده در پیشرفت مادی و معنوی کشور نقش اساسی را دارد، افزود: امروز وقتی جوانان بیکار را می‌بینیم، شرمنده آنها می‌شویم لذا باید جوانان جویای کار را کارآفرین  کنیم و این امر شدنی است، مشروط به اینکه ظرفیت‌های مهم ایران را آزاد کنیم.

وی با اشاره به اهمیت کشاورزی در اقتصاد، افزود: امروز دانشی که به کشاورزان منتقل شده است، ۲۳ درصد بوده است در حالی که می‌تواند این دانش تا ۸۰ درصد به کشاورزان منتقل شود و استعدادهای کشاورزی بروز پیدا کند.

جلیلی با اشاره به نقش تولید در اقتصاد کشور، اظهار داشت: متاسفانه هر سال ۱۱ هزار میلیارد تومان کالاهایی به کشور وارد می‌شود که می‌توان همه آنها را در داخل و بخشی از آنها را در همین استان گیلان تولید کرد. چرا باید برنج وارد کشور شود در حالیکه برنج مورد نیاز کشور را می‌توان در گیلان تامین کرد.

وی تلاش برای رفع بیکاری و تولید اشتغال را مهمترین بخش اقتصادی و مهمترین اولویت دولت آینده دانست و افزود: دریا یک ظرفیت بسیار مهم و بزرگ در بهره برداری اقتصاد است اما ما نتوانستیم از دریا استفاده بهینه کنیم.

وی با اشاره به مثال‌هایی درباره استفاده بهینه از دریا گفت: مثلاً ما در بخش شناورها اقدامات درستی انجام نداد‌ه‌ایم، اگر ۱۰۰ شناور را تولید کنیم و به دریا بیاندازیم شاهد اشتغال مناسبی خواهیم بود. اگر سؤال شود که هر شناور ۱۰۰ میلیون تومان هزینه دارد چه کسی می‌تواند آن را تأمین کند باید بگویم ما در قانون داریم که ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال باید صرف شود اما متأسفانه ما ۹هزار میلیارد تومان از این مبلغ را نتوانسته‌ایم هزینه کنیم و می‌توان از این اعتبار برای ساخت شناور استفاده کرد.

جلیلی با بیان اینکه استفاده از ترانزیت یکی از مؤلفه‌های اقتصاد بدون نفت است، افزود: طبق آماری که مراکز جهانی ارائه کرده‌اند با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران ما می‌توانیم ۲۳۶ میلیون تن کالا ترانزیت داشته باشیم و البته با تقویت این بخش حتی می‌توان این رقم را به ۴۵۰میلیون تن رساند؛ حتی اگر ما بخواهیم ۲۵ درصد از این ظرفیت را استفاده کنیم باید ۱۰۰ میلیون تن ترانزیت کالا داشته باشیم در حالیکه این رقم اکنون در کشور حدود ۱۰ میلیون تن است.

نامزد انتخابات آتی ریاست‌جمهوری با بیان اینکه باید موانع اشتغال را برطرف کنیم، افزود: دولت باید به سراغ جوانان جویای کار برود و آنها را کارآفرین کند نه اینکه مانع تولید اشتغال در کشور شود و کسانی که می‌خواهند تولید اشتغال کنند را با مشکل مواجه کند.

وی با بیان اینکه باید تسهیلات لازم برای کشاورزان، صنعتگران و کارآفرینان را به سرعت فراهم کرد، افزود: وقتی کشاورز ما برای دریافت یک وام کوچک با مشکلات زیادی مواجه می‌شود چرا باید یک نفر که کار تولیدی نمی‌کند ۲هزار میلیارد تومان وام بگیرد.

وی با بیان اینکه باید حمایت از تولید را در دستور کار دولت قرار دهیم افزود: باید با یک سازوکار جدید در وزارتخانه‌ها زمینه افزایش تولید در کشور و کارآفرین شدن جوانان جویای کار را فراهم کنیم.

جلیلی با بیان اینکه خدمتگزار بودن دولت نباید در حد تعارف باشد، تأکید کرد: اینکه ما مدام بگوییم خدمتگزار مردم هستیم مشکلی را حل نمی‌کند. زمانی می‌توانیم خدمتگزاری خود را در عمل ثابت کنیم که به جای اینکه مردم به سراغ ما بیایند ما به سراغ مردم برویم و مشکلات آنها را برطرف کنیم.

جلیلی با بیان اینکه رفاه برای مردم لازم است و دولت باید رفاه مردم را تأمین کند، افزود: گرچه رفاه برای مردم لازم است اما برای کارگزاران لازم نیست، آنها باید در حد معمولی باشند تا بتوانند خدمت کنند.

نامزد انتخابات آتی ریاست‌جمهوری با بیان اینکه جوانان ایرانی ظرفیت‌های بالایی دارند، افزود: در جنگ تحمیلی تجهیزات عراق بیشتر از ما بود اما استعداد و ایمان جوانان ما دشمن را شکست داد. اگر آن روز به جوانانمان اطمینان می‌کردیم و یک گردان و گروهان را به آنها می‌سپردیم امروز باید شرایطی فراهم کنیم که هر جوان ایرانی یک کارگاه و یا یک مزرعه را بتواند اداره و شغل تولید کند.

این نامزد انتخابات آتی ریاست‌جمهوری با بیان اینکه پیشرفت متعالی کشور تنها در مسیر اسلام ناب، اهل بیت و ولایت فقیه شکل می‌گیرد خاطرنشان کرد: برای خلق یک حماسه اقتصادی باید همه مردم برای تحقق حاسه اقتصادی باید همه برای خلق حماسه سیاسی تلاش کنیم تا انشاالله حماسه سیاسی زمینه حماسه اقتصادی شود.

 

وی با اشاره به مثال‌هایی درباره استفاده بهینه از دریا گفت: مثلاً ما در بخش شناورها اقدامات درستی انجام نداد‌ه‌ایم، اگر ۱۰۰ شناور را تولید کنیم و به دریا بیاندازیم، شاهد اشتغال مناسبی خواهیم بود.

جلیلی ادامه داد: اگر سؤال شود که هر شناور ۱۰۰ میلیون تومان هزینه دارد چه کسی می‌تواند آن را تأمین کند، باید بگویم ما در قانون داریم که ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال باید صرف شود اما متأسفانه ما ۹هزارمیلیارد تومان از این مبلغ را نتوانسته‌ایم هزینه کنیم و می‌توان از این اعتبار برای ساخت شناور استفاده کرد.

جلیلی با بیان اینکه استفاده از ترانزیت یکی از مؤلفه‌های اقتصاد بدون نفت است، افزود: طبق آماری که مراکز جهانی ارائه کرده‌اند، با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران، ما می‌توانیم ۲۳۶ میلیون تن کالا ترانزیت داشته باشیم و البته با تقویت این بخش حتی می‌توان این رقم را به ۴۵۰میلیون تن رساند.

وی خاطرنشان کرد: حتی اگر ما بخواهیم ۲۵ درصد از این ظرفیت را استفاده کنیم، باید ۱۰۰ میلیون تن ترانزیت کالا داشته باشیم در حالیکه این رقم اکنون در کشور حدود ۱۰ میلیون تن است.

نامزد انتخابات آتی ریاست‌جمهوری با بیان اینکه باید موانع اشتغال را برطرف کنیم، افزود: دولت باید به سراغ جوانان جویای کار برود و آنها را کارآفرین کند نه اینکه مانع تولید اشتغال در کشور شود و کسانی که می‌خواهند تولید اشتغال کنند را با مشکل مواجه کند.

وی با بیان اینکه باید تسهیلات لازم برای کشاورزان، صنعتگران و کارآفرینان را به سرعت فراهم کرد، افزود: وقتی کشاورز ما برای دریافت یک وام کوچک با مشکالت زیادی مواجه می‌شود، چرا باید یک نفر که کار تولیدی نمی‌کند، ۲هزار میلیارد تومان وام بگیرد.

وی با اشاره به اینکه باید حمایت از تولید را در دستور کار دولت قرار دهیم، افزود: باید با یک سازوکار جدید در وزارتخانه‌ها زمینه افزایش تولید در کشور و کارآفرین شدن جوانان جویای کار را فراهم کنیم.

جلیلی تصریح کرد: خدمتگزار بودن دولت نباید در حد تعارف باشد. اینکه ما مدام بگوییم خدمتگزار مردم هستیم مشکلی را حل نمی‌کند. زمانی می‌توانیم خدمتگزاری خود را در عمل ثابت کنیم که به جای اینکه مردم به سراغ ما بیایند ما به سراغ مردم برویم و مشکلات آنها را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.